Főszerepben a másfél gólos Iniesta

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 11. 21:53
Továbbra is feladta a leckét a Barcelona labdarúgócsapata az őt üldöző riválisoknak, különösen a második Real Madridnak, hiszen a katalán sztárgárda hazai pályán biztosan gyűjtötte be a három pontot a spanyol élvonalbeli bajnokság 30. fordulójában a Recreativo Huelva ellen. A Barca az első percben szerzett vezetést, majd egy második félidei öngóllal biztosan nyert, a mérkőzés hőse Andrés Iniesta volt. A középpályás rúgta a házigazdák első gólját, majd a második előtt az ő beadásába nyúlt bele szerencsétlenül Morris.

Ja kérem, ahol egy edző megengedheti magának, hogy Puyol, Eto’o, Xavi, Adidal, amúgy stabil kezdőnek számító négyesét a kispadra ültesse, ott azért olyan nagy gond nem lehet a cseresorral sem. Nos, Pep Guardiola, a Barcelona trénere meglépte ezt a húzást csapata szombati, hazai fellépésén a Recreativo Huelva ellen. Így adódott lehetőség Cáceres, Sylvinho, Gudjohnsen és a nagy kedvenc, Krkic számára, hogy bizonyítson: lehet rá számítani. A másik oldalon Martin, Maidana, Álvarez, Akalé, Arzo és Poli állt mezőnyjátékosként bevetésen készen a padon. Mit mondjuk: nem egy osztálybeli különbség, minimum kettő.

Parádésan kezdett a hétközi BL-negyeddöntőben a Bayern Münchent egy félidő alatt padlóra küldő Barcelona (4-0), hiszen a középkezdés után Henry rögtön meghúzta a balszélt, beadása még elsuhant Krkic elől, középen azonban jókor és üresben érkezett Iniesta, aki öt lépésről a hálóba pofozta a labdát. Mindössze 43 másodperc telt el a találkozóból, öt vendégvédő előtt-mellett-között suhant el a beadás.

Mielőtt azonban kinézett volna egy újabb gólzuhatag – volt már pár a katalánoknak a szezonban – a Recreativo nem tette meg azt a szívességet, hogy lefeküdjön a padlóra. Sőt, a bajnokságban olykor markáns teljesítményt felmutató, ám így is kieső helyen álló vendégek is mutatni tudtak valamit magukból.

Előbb Márquez mentett ollózva, nem igazán féltve ellenfele testi épségét, majd Valdés dobta bele magát önfeláldozóan egy közeli ziccerbe. A szögletből aztán Sylvinho mentett a kapufánál három vendégcsatár között úgy, hogy nem is tehetett róla: oda sem nézve elsodorta a kapura fejelt labdát. A hazaiaknál viszont hiába volt ismét meggyőző a labdabirtoklási mutató (73-27 százalék a szünetben), nemhogy újabb gólt nem tudtak szerezni, még kapura sem igazán voltak veszélyesek. Krkic mutatott egy Messit idéző húzogatást a tizenhatoson belül, de lőni ő sem tudott, majd az argentin szélső kapáslövését blokkolták a védők. Nagyjából ennyi fért bele az első félidőbe. Játszotta a látványos, labdatartós, sokmozgásos, sokak által irigyelt katalán sablont a Barcelona, ám gólveszély és meggyőző előnyszerzés nélkül.

A második félidőben Xavi beállítása változtatott az összképen, onnantól jóval közelebb került a kapuhoz a hazai csapat. Iniesta helyzete már gólt sejtett, Henry aztán be is talált, igaz azt meg érvénytelenítettek. Andrés Iniesta viszont a 68. percben megforgatta a balszélen védőjét, beadásába pedig középen Morris ért bele pechesen, öngólt érően. A következő egy percben három hazai játékost is a földbe döngöltek a vendégek – a lefordulni készülő Iniesta az orrára kapott egy könyököst, a játékvezető le sem fújta –, azonban gyorsan megnyugodtak a kedélyek.

A hajrában Messi flegmázott el egy tizenegyest – le is tört utána –, majd a vendégek lesgólig jutottak. Az eredmény nem változott – a labdabirtoklási mutató igen, az 75-25-ön zárt –, a katalánok a 24. győzelmüket aratták a bajnokságban, a 13-t hazai pályán. A Recreativo Huelva 14-szer kapott ki, hetedszer idegenben. Előbbiek biztosan őrzik első helyüket - az egy meccsel kevesebbel álló, vasárnap a Valladolidot fogadó Real Madrid mínusz kilencen van per pillanat -, utóbbiak aligha gondolták, hogy a Nou Campban szereznek pontot a kiesés ellen menekülve. Jelenleg a 18., kiesőhelyen állnak a bajnokságban.

Videós összefoglaló a mérkőzésről – ITT!