KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "PATTY_SCHNYDER"
Visszavonult Szávay „áldozata" 2011. május 28. 13:43 A 2009-es és a 2010-es budapesti WTA-torna döntőjében Szávay Ágnessel szemben alulmaradt svájci Patty Schnyder szombaton bejelentette, hogy pontot tesz a 17 éves profi teniszkarrierjének végére. A 32 esztendős játékos Roland Garroson szerepelt utoljára versenyen, igaz, sokáig nem jutott Párizsban, mindjárt az első fordulóban kiesett, miután két sima szettben kikapott a román Sorana Cirsteától.

Szávay Ágnes megvédte budapesti címét! 2010. július 11. 15:21 A címvédő Szávay Ágnes győzelmével zárult a 220 ezer dolláros budapesti GDF Suez Grand Prix, miután az első számú magyar teniszező a tavalyi döntő visszavágóján 1 óra 25 perc alatt ismét legyőzte a szebb napokat látott svájci Patty Schnydert. Az óriási hőségben a hazai közönség előtt játszó hetedik kiemelt végig uralta a mérkőzést, 6:2, 6:4-es diadalával pályafutása hatodik WTA-fináléjában negyedik tornagyőzelmét aratta.

Szávay Ági tornagyőztes Budapesten! 2009. július 12. 17:02 Szávay Ági szetthátrányból fordítva aratta pályafutása harmadik WTA-tornagyőzelmét Budapesten a Római Teniszakadémián rendezett salaktornán (220 ezer dollár összdíjazás), a vasárnap délutáni fináléban 2:6, 6:4, 6:2-re győzött a svájci Patty Schnyder ellen.

Vége a szépséges Sarapova idényének 2008. szeptember 15. 12:21 Médiainformációk szerint a világranglista hatodik helyén álló orosz teniszező, Marija Sarapova vállproblémái miatt már csak a következő évben lép pályára. A korábbi világelső játékos idén a pekingi olimpiát és a US Opent is kénytelen volt kihagyni sérülése miatt. A svájci Patty Schnyder viszont annál inkább egészséges és vasárnap pályafutása 11. torna győzelmét aratta a Bali szigetén rendezett, 225 ezer dollár összdíjazású viadalon, ezzel két helyet javítvavilágranglista- pozícióján. Legyőzöttje, az osztrák Tamira Paszek még nagyobbat ugrott és a 85.-ről a 63.-ra lépett előre.

Tenisz, Bali: Patty Schnyder megverte Paszeket a döntőben 2008. szeptember 14. 12:28 A svájci Patty Schnyder győzelmével zárult a bali tenisztorna, miután a svájci a döntőben két játszmában megverte az osztrák Tamira Paszeket.

Gyementyjeva elsőként jutott a négy közé 2008. szeptember 2. 18:43 Két sima szettben győzte le az ötödik helyen kiemelt orosz Jelena Gyementyjeva a svájci Patty Schnydert az amerikai nyílt teniszbajnokságon a negyeddöntőben. Peking olimpiai bajnoka a legjobb négy között a Jelena Jankovics-Sybille Bammer párharc győztesével találkozik majd.

Tenisz, New Haven: Vaidisova már az első körben búcsúzott 2008. augusztus 19. 05:07 Kiesett Nicole Vaidisova a New Havenben zajló 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán. A cseh versenyzőt a hetedik helyen rangsorolt Alize Cornet búcsúztatta. Továbbjutott az ötödik kiemelt Patty Schnyder is.

Tenisz, Montreal: Szafina és Azarenka a harmadik fordulóban 2008. július 30. 18:52 Továbbjutott a második körből, a múltheti Los Angeles-i versenyen győzedelmeskedő Dinara Szafina a 1,34 millió dollár összdíjazású női tenisztornán Montrealban. Szintén sikerrel vette a legjobb 32 közé jutásért vívott találkozóját Patty Schnyder és Victoria Azarenka is.