KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NICOLAS_ALMAGRO"
Csatát nyert a cseh, de milyen áron 2012. november 16. 22:00 Az már biztos, hogy csak vasárnap dől el, ki nyeri a 100. Davis Kupa-döntőt. A pénteki két egyes után 1:1-re állnak a csehek a címvédő spanyolokkal Prágában. A második mérkőzés több izgalommal szolgált, mint az első: Nicolas Almagro nem csak húzogatta az oroszlán bajszát, de majdnem le is terítette. Tomas Berdych sokáig magabiztosan teniszezett, nem véletlenül bizonyult jobbnak az idén négyszer is a spanyolnál (igaz, egyszer azért kikapott tőle tavasszal) és nyerte meg a legutóbbi tíz meccsét a Davis Kupában (2012-ben száz százalékos a teljesítménye). A spanyolok sebezhető pontjaként elkönyvelt Almagro 3 óra 58 perc alatt 6:3, 3:6, 6:3, 6:7, 6:3-ra kapott ki, a negyedik szettben brékhátrányból fordítva. A hétvégi folytatásban annak azért lehet jelentősége, hogy a csehek legjobbja majd éjfélig pályán volt és David Ferrerrel szemben rá minden bizonnyal szombaton is szerep vár a párosban.

Ismét egy közös tippszelvény - blog 2011. június 21. 14:18 A hétfőnek annyi, de mint azt 1979-ben az ír punkbanda, a Boomtown Rats megpróbálta érzékeltetni, senki sem szereti a hétfőket. Úgyhogy lépjünk is tovább, alkalmi jövendőmondónk is ezt szeretné: ennek örömére egy újabb közös, az olvasókkal együtt összefarigcsált tippsorral jelentkezett be. A keddnek jobbnak kell lennie, mert a szakértők állították össze a kettőskötést. Mindehhez kívánunk mi is sok szerencsét - mindenkinek!

Küszködött, de nyert a világelső 2011. május 21. 17:53 Az első szett után édesapja keményen kiosztotta a világelsőt, aki a folytatásban sem remekelt, de végül legyőzte kínai ellenfelét a brüsszeli teniszverseny döntőjében. Caroline Wozniacki ezzel idei negyedik, összesen pedig 16. diadalát ünnepelhette a WTA Touron. Strasbourgban a német Andrea Petkovic bizonyult verhetetlennek, a nizzai férfi tornát pedig Nicolas Almagro nyerte.

Elmaradt a svéd örömünnep 2010. július 18. 21:24 A svédek óriási bánatára nem jött össze a címvédés Robin Söderlingnek a bastadi ATP-torna vasárnapi döntőjében. A spanyol Nicolas Almagro három szettben (7:5, 3:6, 6:2) verte a Roland Garros idei döntősét. Albert Montanes Stuttgartban győzött.

Nadal ellen a csúcsforma sem elég 2010. június 2. 19:36 Megállíthatatlan a négyszeres Roland Garros-bajnok Rafa Nadal Párizsban, a spanyol házi döntőt is szettveszteség nélkül hozta a szerdai negyeddöntőben. Pedig Almagro a legjobbját nyújtotta a salakkirály ellen, de ez is kevésnek bizonyult. A mallorcai következő ellenfele nem Djokovics, hanem az osztrák Melzer lesz.

Csoda Madridban! Nadal szettet veszített 2010. május 15. 16:40 Csodával felérő eseményt hozott a madridi 2.853 millió euró összdíjazású tenisztorna elődöntője: Rafael Nadal természetesen győzött, de nem is ezért lepődött meg a közönség, ha egyáltalán. A spanyol salakkirály ugyanis elbukta az első szettet honfitársa, Nicolas Almagro ellen, de utána 6:2, 6:2-vel mutatta, esze ágában sincs kihagyni a vasárnapi finálét. A korábbi világelső idén még veretlen salakon, tizennégy sikernél jár, másodszor veszített játszmát.

Nadal öt meccslabdát hárítva nyert! 2009. november 11. 20:20 Világszenzáció az, amit Rafael Nadal a Párizsi ATP 1000-es torna 2. fordulójában a szintén spanyol Nicolas Almagróval szemben művelt. A világ második legjobb teniszezője előbb 3:6, 5:6, 0-40-es állásnál öt meccslabdát hárítva egyenlített, majd a döntő szettben 3:5-ről fordított, végül pedig 3 óra 14 perc alatt győzött! Ezt csak a legnagyobbak tudják...

Venus zsebre vágta Pennettát a döntőben 2009. március 1. 09:39 Venus Williams nyerte az acapulcói női tenisztornát, miután a döntőben sima két szettben, 6:1, 6:2-re verte az olasz Flavia Pennettát. A férfiak versenyében Nicolas Almagro diadalmaskodott.

Tenisz Mestersorozat, Madrid: Simon legyőzte Andrejevet 2008. október 13. 20:28 Igor Andrejev már az első fordulóban kiesett a 2,27 millió euró összdíjazású madridi fedettpályás tenisztornán, miután hatalmas csatában szenvedett vereséget a nyáron jó formában játszó Gilles Simontól.

Tenisz, Metz: Almagro és Ljubicic is kiesett Franciaországban 2008. szeptember 30. 22:30 A 370 ezer euró összdíjazású franciaországi fedettpályás férfi tenisztorna első fordulójában.