Csatát nyert a cseh, de milyen áron

Szerző: Siklós Erik, PrágaLétrehozva: 2012. november 16. 22:00
Az már biztos, hogy csak vasárnap dől el, ki nyeri a 100. Davis Kupa-döntőt. A pénteki két egyes után 1:1-re állnak a csehek a címvédő spanyolokkal Prágában. A második mérkőzés több izgalommal szolgált, mint az első: Nicolas Almagro nem csak húzogatta az oroszlán bajszát, de majdnem le is terítette. Tomas Berdych sokáig magabiztosan teniszezett, nem véletlenül bizonyult jobbnak az idén négyszer is a spanyolnál (igaz, egyszer azért kikapott tőle tavasszal) és nyerte meg a legutóbbi tíz meccsét a Davis Kupában (2012-ben száz százalékos a teljesítménye). A spanyolok sebezhető pontjaként elkönyvelt Almagro 3 óra 58 perc alatt 6:3, 3:6, 6:3, 6:7, 6:3-ra kapott ki, a negyedik szettben brékhátrányból fordítva. A hétvégi folytatásban annak azért lehet jelentősége, hogy a csehek legjobbja majd éjfélig pályán volt és David Ferrerrel szemben rá minden bizonnyal szombaton is szerep vár a párosban.

Ha a cseheknek nem sikerül 1980 után másodszor megnyerni a Davis Kupát, akkor abban Nicolas Almagrónak, annak ellenére komoly szerepe lehet, hogy nem nyert mérkőzést Prágában. Természetesen még előfordulhat, hogy a murciai gladiátor vasárnap, 2:2-nél főszerephez jut, de már azzal is rengeteget tett a spanyol győzelemért, a címvédésért, hogy a hazaiak legjobbját, kettő perc híján négy órán át az O2 Arena pályáján tartotta. Kellett ehhez persze Berdych is, akinek rendre elkalandozott a figyelme (talán modell barátnőjén járt az esze) és ilyenkor túl sokat rontott. A negyedik játszmában brékelőnyt mulatott el és ezt majdnem megismételte az ötödikben. Az igazi kérdés most az, hogy a csehek bevetik-e Berdychet szombaton a párosban (19-re lapot kérve), vagy pihentetik a vasárnapi David Ferrer elleni rangadóra. A hazaiak döntését nehezíti, hogy, ha kihagyják legjobbjukat a párosból, azzal majdnem ugyanakkorát kockáztatnak, mintha nem.