KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DETROIT_SHOCK"
Shock-kolt a Detroit a kosárdöntőben 2008. október 7. 20:04 Vasárnap véget ért a WNBA idei szezonja, miután a Shock sorozatban három meccsen is felülmúlta a San Antonio Silver Stars-t a döntőben. Az első két találkozó még szoros volt, a harmadik mérkőzésen azonban nagy arányú Detroit győzelem született. A bajnok csapat így hat éven belül már a harmadik győzelmét szerezte meg, annak ellenére, hogy idén erre nem sok esélyük volt.

Újra bajnok a Detroit Shock együttese 2008. október 6. 09:24 A Detroit Shock együttese nyerte meg az amerikai női kosárlabda-bajnokságot (WNBA). A michigani együttes a döntő harmadik mérkőzésén 76-60-ra verte a San Antonio Silver Stars gárdáját, így az elmúlt hat kiírást számítva a harmadik sikerét aratta.

WNBA: a Detroit Shock története során harmadszor bajnok 2008. október 6. 09:05 A Detroit Shock nyerte az észak-amerikai profi női kosárlabdaliga (WNBA) idei szezonját. A gárda a fináléban 3-0-ás összesítéssel bizonyult jobbnak az alapszakaszgyőztes San Antonio Silver Starsnál. A finálé legértékesebb játékosának a detroiti Katie Smith-t választották.

Detroit-San Antonio döntőt rendeznek 2008. szeptember 30. 07:59 A Detroit Shock hazai pályán két ponttal, 75-73-ra verte a New York Liberty csapatát, így 2-1-re nyerte a két győztes mérkőzésig tartó elődöntős versenyfutást az amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) rájátszásában. A Detroit ellenfele a már három győztes összecsapásig tartó fináléban a San Antonio Silver Stars csapata lesz.

Négy közé jutott a Sparks és a Shock is 2008. szeptember 24. 09:10 Az amerikai női kosárlabda-bajnokságban (WNBA) teljes a negyeddöntő mezőnye, miután a Los Angeles Sparks és a Detroit Shock is biztosította helyét az elődöntőben. Előbbiek a Seattle Storm, utóbbiak az Indiana Fever együttesét búcsúztatták 2-1-es összesítéssel a két nyert mérkőzésig tartó negyeddöntős párharcban. A döntőbe jutásért a Detroit a New York Liberty, míg a Los Angeles a San Antonio Silver Stars csapatával mérkőzhet meg.

Első helyen zárt Nyugaton a San Antonio 2008. szeptember 12. 07:53 Az amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) alapszakaszában a San Antonio hazai pályán négy ponttal nyerte a Connnecticut elleni rangadót. A Silver Star így a Nyugati főcsoportban a legjobb mutatóval zárja majd az alapszakaszt és várja a folytatást a rájátszásban. Hosszú idő után nyert az Atlanta: a Dream Los Angelesben verte a Sparks csapatát.

Sacramento: 5. győzelem egymás után 2008. július 23. 11:39 Az észak-amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján öt mérkőzést rendeztek: hármat az idegenben játszó csapatok, kettőt a hazaiak nyertek. A Lynx nem bírt hazai pályán a Seattle-vel, a Los Angeles szintén idegenben diadalmaskodott, míg ugyancsak vendégségbeli sikert könyvelhetett el a Sacramento. A Chicago otthon nyert az Indiana ellen, miként a Comets is hazai pályán győzött.

Kosárlabda, WNBA: otthon nyert a Shock, idegenben az Atlanta 2008. július 17. 07:33 Az amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján a Detroit Shock a Chicago Sun, az Atlanta Dream pedig az Indiana Fever felett aratott győzelmet.