KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NUMANCIA"
Nem bírt a Málaga a Deportivóval 2009. április 25. 22:09 Döntetlennel zárult a hatodik és a hetedik csatája a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában, miután a 1-1-et játszott a Málaga a Deportivo La Corunával. Az Almería nem kegyelmezett a sereghajtó Numanciának, 2-1-re győzött.

Edzőt váltott a La Liga újonca 2009. február 17. 13:46 Kirúgták a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Numancia vezetőedzőjét, Sergio Kresicet. A döntés nem érhette váratlanul a szakembert, hiszen vezetésével a csapat mindössze a 19. a húsz gárdát felvonultató ligában. Utódja a röviden Pacheta becenevére hallgató Jose Rojo Martin lesz.

Raúl Di Stéfano nyomdokaiba lépett 2009. január 31. 23:31 Raúl González 307. gólját is megszerezte a Real Madridban hivatalos mérkőzésen, amellyel utolérte az ’50-es évek legendáját, a Puskás Ferenccel az oldalán brillírozó Alfredo Di Stéfanót a klub örökranglistáján. A blancók 2-0-s Numancia elleni, soríai győzelmét Arjen Robben állította be a La Liga 21. fordulójában, így sikerült némileg ellépniük a harmadik helyezett Sevillától.

Legyilkolta a bunkerfocit a Barcelona 2009. január 24. 23:52 A spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában folytatódott a címvédő és címét láthatóan megvédeni akaró Barcelona jó sorozata. A tizenegy emberrel védekező Numanciát 4-1-re ütötték ki Lionel Messiék, akik ezzel nemes bosszút álltak a pontvadászat nyitányán elszenvedett vereségért. A Barcelona utcahosszal vezeti a La Ligát. A nap másik meccsén a Vadócz Krisztiánt végig foglalkoztató Osasuna értékes, 1-1-es döntetlent játszott a Villarreal vendégeként.

Lottón nyert egy spanyol futballista 2008. december 23. 15:11 Százötvenezer eurót, mintegy 40 millió forintot nyert a hagyományos karácsonyi lottójátékon Mario Martinez, a spanyol élvonalban szereplő Numancia labdarúgója.

Az újonc öt perc alatt 1-3-ról nyert 2008. december 21. 18:51 Nem mindennapi bravúrt hajtott végre a Numancia a Valladolid ellen vasárnap, amikor a hajrában öt perc leforgása alatt 1-3-ról fordítva győzött a spanyol labdarúgó bajnokság (La Liga) 16. fordulójában. Ugyan gólt nem lőtt, mégis feljött a tabella második helyére a Sevilla, Vadócz Krisztián nélkül rendezett gólfesztivált a sereghajtó Osasuna.

Villa és a Valencia nem ismert pardont 2008. október 19. 18:47 A spanyol élvonalbeli Valencia labdarúgócsapata a hajrában kiütötte a Numancia együttesét a hetedik forduló vasárnap késő délutáni mérkőzésén. Az Európa-bajnok csatár David Villa két góllal is megterhelte a vendégek hálóját. A Betis is ellátta a Mallorca baját, a Malaga a Getafe ellen tartotta otthon a pontokat. Az Osasuna Vadócz Krisztiánnal a cserepadon bukott el Gijónban, a Sporting vendégeként.

A Sevilla otthon négyelte fel a Bilbaót 2008. október 5. 18:52 Továbbra is veretlen a spanyol élvonalbeli bajnokságban (La Liga) a Sevilla, amely vasárnap könnyedén 4-0-ra verte az Athletic Bilbaót a hatodik fordulóban. Az első félidőben Kanouté és Renato, a másodikban Adraino és Chevantón volt eredményes az andalúziaiak részéről, akik átmenetileg a tabella második helyére léptek előre. A 91. percben kapott góllal szenvedett vereséget a Vadócz Krisztián nélkül szereplő Osasuna. Idegenben győzött a Málaga, hazai pályán a Deportivo La Coruna, az Almería a hajrában mentett pontot a Getafe otthonában.

Villa az élre repítette a Valenciát 2008. szeptember 25. 21:02 Visszavette az első helyet a negyedik forduló csütörtöki játéknapja után a Valencia CF labdarúgócsapata a Priméra Divisionban, a Denevérek David Villa duplájának köszönhetően érték el céljukat Malagában, a la Rosaledában. A Mallorca ugyancsak két góllal volt jobb az újonc Numanciánál, az eddig remeklő Almería otthagyta a fogát Valladolidban. A Recre és az Athletic megosztozott a pontokon.

Megizzasztotta a Numancia a Madridot 2008. szeptember 14. 20:48 A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) második fordulójában a címvédő Real Madrid a Santiago Bernabeu Stadionban gólzáporos mérkőzésen, egy találattal bizonyult jobbnak az újonc Numanciánál. A sok gól azonban nem kizárólag a hazaiak „műve”: a vendégek kétszer is vezettek és végül emelt fővel, de vesztesen jöhettek le a pályáról.