KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BÉKÉSCSABA"
Elfáradt a Békéscsaba a BL-döntős ellen 2009. május 24. 19:30 A BL-ezüstérmes, már bajnok Győr női kézilabdacsapata egygólos győzelmet aratott a Magvassy csarnokban a Békéscsaba ellen a felsőházi rájátszás ötödik fordulójában. A Békés megyeiek ezzel már nem mozdulhatnak el a negyedik helyről. A bajnoki bronzérem sorsa az utolsó fordulóban dől el az FTC és a DVSC között.

Felcsútról rabolt pontot a Tatabánya 2009. május 1. 22:19 Három mérkőzést rendeztek meg pénteken a magyar labdarúgó-bajnokság másodosztályában. a legizgalmasabbnak a korábbi élcsapat Felcsút és a feltörekvő Tatabánya meccse ígérkezett. Ennek ellenére a két együttes találkozója gólnélküli döntetlennel végződött. Nyugaton az Intergál-DAC hazai pályán nem bírt a Kozármislennyel, míg keleten a Békéscsaba a Baktalórántházát múlta felül.

A Makó kiütötte a peches Csabát 2008. október 19. 16:18 Megszórta patinás múltú ellenfelét a Makó FC a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 11. fordulójában. A balszerencsés Békéscsaba az első félidőben büntetőt hibázott és csak kapufáig jutott, miközben a hazaiak két gólt is találtak. A második játékrészben bebiztosította győzelmét a Maros-parti csapat, Bernáth becsületgólja túl későn érkezett.

Hazai pályán „menekülne” a Bakta 2008. október 5. 12:15 Az elmúlt héten „méretes zakót” kapott Bőcsön a Baktalórántháza labdarúgócsapata. A szabolcsi kiscsapat ezzel az 5-0-ás vereségével ráadásul visszacsúszott a kiesőzónába, ahonnan mindenképpen szeretnének elkerülni. Vasárnap délután a Békéscsaba elleni győzelemmel szeretnék elkezdeni az ehhez szükséges pontgyártást.

Labdarúgó Magyar Kupa: a Makó FC is a legjobb 32 közé jutott 2008. szeptember 3. 20:21 A Makó NB II-es labdarúgó csapata bejutott a Magyar Kupa legjobb 32 együttese közé, miután a Csongrád megyei alakulat 1-0-ra legyőzte a vele azonos osztályban szereplő Békéscsaba együttesét.

Női kézilabda NB I: a zárófordulóban is győznének a csabaiak 2008. május 23. 08:48 Győzelemmel búcsúznának a 2007/08-as bajnokságtól a békéscsabai női kézilabdacsapat tagjai. A Békés megyeieknek még a hetedik hely megszerzésére is van esélyük.

Hazai pályán kaptak ki a halasi lányok 2008. május 18. 13:17 Végig vezetve, magabiztosan győzött a Békéscsaba a Kiskunhalas otthonában. A vendéglátóknak ezúttal momentumai sem akadtak; szebb napokat is látott már a halasi női kézilabda. A Bács-Kiskun megyei csapat az utolsó előtti helyről várja a folytatást, ráadásul legközelebb Székefehérváron lép pályára...

Labdarúgó NB III: nem hibáztak a lila-fehérek a Csongrád ellen 2008. május 17. 19:20 A csongrádi csapat nem tudta megnehezíteni az NB II-re hajtó hazaiak dolgát a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.. A második félidőben egy tucat helyzetet dolgozott ki az Előre. A vendégek kapusa, Bíró azonban remekelt, és jó formájának köszönhetően elmaradt a nagyobb gólarányú győzelem.

Győztek a lilák a Vásárhely ellen 2008. május 14. 20:37 A Békéscsaba 28-22-re győzött a vendég Hódmezővásárhely ellen a női kézilabda NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén. Mátéfi Eszter vezetőedző csapata a Goldberger elleni idegenbeli győzelem adta önbizalommal felvértezve végig vezetve nyerte meg a számára nagyon fontos mérkőzést a csongrádiak ellen.