Hazai pályán kaptak ki a halasi lányok

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 18. 13:17
Végig vezetve, magabiztosan győzött a Békéscsaba a Kiskunhalas otthonában. A vendéglátóknak ezúttal momentumai sem akadtak; szebb napokat is látott már a halasi női kézilabda. A Bács-Kiskun megyei csapat az utolsó előtti helyről várja a folytatást, ráadásul legközelebb Székefehérváron lép pályára...

NŐI NB I
KISKUNHALAS NKSE–CITYLINE BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 25–34 (12–15)
Kiskunhalas, 500 néző. V: Dobrovics, dr. Tályok
KISKUNHALAS: Sirina – Horváth 1, TÓTH 4, Zámbó 1, Kurgyis 2 (1), Rábai 2, CSENDES 7 (1). Cs: Győri (kapus), Virág, Micsko 3, Moszkovaja, HODOSI 5 (1), Kósa, Földes. Edző: Zsadányi Sándor
BÉKÉSCSABA: Veress – Baross 3, HERR A. 6 (3), Takács 4, Czifra 1, SZEKERES 5, ANCSIN 4. Cs: Mészáros (kapus), Kelemen, TÓTH K. 4, Such, Vayuch, Forczek, LEPOSABA 7. Edző: Mátéfi Eszter.
Az eredmény alakulása: 9. p.: 0–5. 23. p.: 6–12. 41. p.: 13–23. 53. p.: 20–31.
Hétméteresek: 7/3, ill. 3/3
Kiállítások: 6, ill. 14 perc

Már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a békési alakulat. Szépen vezette támadásait, és hamar 0-5 állt az eredményjelzőn.

Ehhez gyorsan hozzászokott a halasi közönség; a KNKSE egyetlen percre sem tudta átvenni a vezetést; sőt, még csak megszorítani sem tudta az ezúttal jobb napot kifogó csabai lányokat.

A második félidőben hitehagyottan folytatták játékukat a vendéglátók, a különbség pedig a 40. perctől tízgólosra nőtt. A végeredmény hűen tükrözi a két csapat közötti különbséget.

EDZŐSZEMMEL
Zsadányi Sándor: – Ezévi összes nyomorúságunk benne volt ebben a hatvan percben. Gratulálok a kitűnően játszó Csabának.
Mátéfi Eszter: – Az elejétől magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, végig vezetve biztosan nyertünk. Ezért a lányok minden dicséretet megérdemelnek.