KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KISKUNHALASI NKSE"
Visszalépett az NB I-től a Halas 2013. július 11. 15:28 A Kiskunhalas NKSE csütörtökön, az NB I menetrendjének sorsolása előtt értesítette arról a Magyar Kézilabda Szövetséget (MKSZ), hogy nem vállalja a szereplést a női élvonalban. Az MKSZ csütörtöki tájékoztatása szerint a kiskunhalasiak visszalépése után a szövetség versenybizottsága dönt majd arról, hogy elfogadja-e az NB I legutóbbi kiírásában 12. helyen végzett Budapest SE nevezését az élvonalba.

A Győr 19 góllal nyert otthon 2010. január 13. 19:46 Tartalékosan is tizenkilenc góllal verte szerda este a listavezető Győr a sereghajtó Kiskunhalast a női kézilabda NB I-ben.

Görbiczék odaragadtak a kupa trónjára 2009. április 5. 16:37 Megvédte címét a Győri Audi ETO női kézicsapata a Duna Takarék Magyar Kupa döntőjét a DVSC-Aquaticum ellen. A vendéglátó zöld-fehérek az Újbuda után a Debrecent is elintézték 32-27-re. Görbicz Anitáék az első félidőben még nem, a másodikban azonban már érvényre juttatták nagyobb tudásukat. A bronzérmet a Kiskunhalas szerezte meg, miután a harmadik helyért lejátszott mérkőzésen 30-28-ra legyőzte az Újbudát.

Újabb Győr-Debrecen párviadal 2009. április 4. 18:39 A papírformának megfelelően Győr-Debrecen kupadöntőt rendeznek vasárnap a női kézilabdázók Magyar Kupájának döntőjében. Az esélyek a házigazda Rába-parti együttes végső sikerét ígérik, de Bakó Botond ősszel remelő csapata akár meglepetést is okozhat, mindenesetre a visszavágás lehetősége igencsak fűtheti a hajdúságiakat a közelmúltban elszenvedett súlyos bajnoki vereségért. Az elődöntőben az élvonalbeli Kiskunhalas, de különösen a másodosztályú, viszont onnan az elsőbe visszavágyó Óbuda nem tudott partnere lenni esélyesebb ellenfelének.

Leütnék a trónról a győri kéziseket 2009. április 1. 17:34 Három együttes próbálja megdönteni a Győri Audi ETO KC hegemóniáját a női kézilabdázás magyarországi térképén. Konkoly Csaba csapatán kívül a DVSC, a Kiskunhalas és az immáron Újbuda néven szereplő Goldberger jutott be a legjobb négy közé. A kvartett éppen a Rába-parti városban csap majd össze a hétvégén. Görbicz Anitáék sorozatban ötödször hódíthatják el a kupát, amely ezúttal a Duna Takarék névre hallgat.

Gázolt a kiskunhalasi expressz Pécsett 2009. február 14. 20:29 Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 18. fordulójában a Kiskunhalas kiadós verést mért vendéglátójára, a pécsi együttesre.

Ferencvárosi siker a népligeti rangadón 2009. február 7. 20:15 Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában a Ferencváros és a Vác is hazai pályán győzött, előbbiek a Hódmezővásárhely, utóbbiak Kiskunhalas csapatát verték nagy csatában.

Kézilabda, női NB I: a Fehérép sem tudta bevenni a halasi erődöt 2008. november 15. 19:55 Sorozatban ötödik győzelmét szerezte meg a Kiskunhalasi NKSE együttese, miután magabiztos játékkal múlta felül egyik közvetlen, s általában többre taksált riválisát, a Fehérép-Alcoa együttesét.

Női kézilabda NB I: a Vásárhely nyolc góllal verte a Kiskunhalast 2008. október 25. 20:14 A Hódmezővásárhely nyolc gólos győzelmet ért el hazai pályán Kiskunhalas ellen a női kézilabda NB I kilencedik fordulójának szombat esti mérkőzésén. NŐI NB I, 9. FORDULÓ </p> HÓDMEZŐVÁSÁRHELY – KISKUNHALAS 29-21 (11-11 ) Hódmezővásárhely, Belvárosi Sportcsarnok 700 néző, vezette: Bujdosó, Tomecskó HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Lovász 3, Nyikolajenko 5, GAÁL 4, FÜLÖP Jókai 2, Koroknai 1. Csere: VÖRÖS (kapus), POLLAKOVA 5, GERSTMÁR 2, WOLF 7 (5), Földes, Szepesi, Antal KISKUNHALAS: Guiu – Sterbik 2, Sipos, Rábai, TÓTH ZS. 7, Csendes 4, Takács 2, Kósa. Csere: Győri (kapus), Szarka 3, VALOVICS 3.,</p> Eredmény alakulása: 2.p: 1-1, 6.p: 3-1, 8.p: 3-1, 10.p: 4-1, 14.p: 6-4, 20.p: 7-6, 22.p: 8-6, 26.p: 10-8, 28.p: 11-9, 32.p: 11-12, 36.p: 14-12, 38.p: 16-14, 42.p: 18-15, 46.p: 20-17, 48.p: 22-18, 50.p: 23-18, 52.p: 25-19, 54.p: 25-20, 56.p: 27-20, 58.p: 28-20.</p> Kiállítások: 4 perc ill. 8 perc Hétméteresek: 6/5 ill. 1/1</p> Az európai kupaszereplést maga elé kitűző Hódmezővásárhely az eddig még idegenben nyeretlen Kiskunhalast fogadta. </p> A mérkőzés erős hazai rohamokkal kezdődött, majd a félidő közepére feljavult a halasiak védekezése. Tóth Zsuzsannát beállóban képtelen volt tartani a védelem, góljaival tartotta a lépést a Kiskunhalas. A szünetben döntetlennel vonultak pihenni a csapatok. </p> Kapust cserélt a második félidőre a Vásárhely, Abramovicsot Vörös Henrietta váltotta és ez meghozta az eredményt. Folyamatosan növelték előnyüket a hazaiak, az új hálőr bravúrjainak is köszönhetően. </p> A mérkőzés végére már a fiatal játékosok is lehetőséget kaptak Farkas József vezetőedzőtől. </p> A végeredmény 29-21 lett a kevesebb hibával játszó Hódmezővásárhelynek.

Biztos vezetésről kapott ki az FTC 2008. október 22. 20:05 Meglepetésre a Budapest Bank FTC együttese 30-29-es vereséget szenvedett Kiskunhalason a női kézilabda NB I nyolcadik fordulójában. A fővárosi csapat hiába vezetett nyolc góllal is a huszadik percben, a következő tizennyolc percben mindössze egy (!) gólra volt képes, így utána már futott az eredmény után.