Győztek a lilák a Vásárhely ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 14. 20:37
A Békéscsaba 28-22-re győzött a vendég Hódmezővásárhely ellen a női kézilabda NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén. Mátéfi Eszter vezetőedző csapata a Goldberger elleni idegenbeli győzelem adta önbizalommal felvértezve végig vezetve nyerte meg a számára nagyon fontos mérkőzést a csongrádiak ellen.

KÉZILABDA, NB I, 20. FORDULÓ
CITY-LINE BÉKÉSCSABA ELŐRE NKSE -
ASA HÓDMEZŐVÁSÁRHELY NKC SE 28-22 (14-12)

Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Herczeg P., Südi P.
BÉKÉSCSABA: Veres Zs. – Baross Zs. 4, Herr A. 4, Takács B., Cifra A. 4, Szekeres K. 5, Ancsin T. 5. Csere: Tóth K. 4., Such T., Glusica L., Futaki H. Kelemen É., Mészáros M., Valyuch É. Edző: Mátéfi Eszter.
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Vörös Zs. – Földes K. 4, Sipos K., Fülöp A., Wolf A. 4, Koronkai V. 4, Jenőfi K. 4. Csere: Jókai N. 3, Gerstmár R. 1, Abramovich A., Jenőfi B., Takács D. 2, Borbély 1. Rapatyi Péter.

A női kézilabda NB I-ben a tizedik helyen álló City-Line Békéscsabai Előre NKSE együttese az előző szezonban Békéscsabán dolgozó Rapatyi Péter által irányított hatodik Hódmezővásárhely csapatát fogadta.

Hullámzó mérkőzést láthatott a szépszámú publikum, hiszen már az első félidőben (8-2) és a másodikban is hat góllal (20-14) elhúztak a hazaiak, de a Vásárhely folyamatosan zárkózott, és a vége előtt 10 perccel egyenlíteni tudott.

A Hódmezővásárhely nagyon jó csapat benyomását kelltette, de Mátéfi edző át tudta vinni lelkesedését a saját játékosaira, akik az utolsó hat percben újra hat gólra növelték az előnyt, és fölényesen diadalmaskodtak.

EDZŐSZEMMEL
MÁTÉFI ESZTER: – Nagyon boldog vagyok, hiszen nagyon erős csapategységről tettünk tanúbizonyságot. A lányok küzdöttek, hogy begyűjtsük a két pontot. Taktikus játékkal, jó védekezéssel nyertünk, ami biztató a hátralévő fordulókra.
RAPATYI PÉTER: – Gratulálok a hazaiaknak. Ma nem azt a teljesítményt mutatta csapatom, amit tud.