KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BASEL_FC"
Chelsea, Benfica: Amszterdam titeket vár 2013. május 2. 22:55 VIDEÓ! Lehengerlő szünet utáni hajrával, kettős győzelemmel jutott az Európa-liga 2013-as döntőjébe a Chelsea labdarúgócsapata csütörtök este, a Basel ellen, a Stamford Bridge-en. Az első félidő után csak idegenben lőtt több góllal állt továbbjutásra a londoni csapat, de Torres, Moses és Luiz tíz perc alatt lezárta a párharcot. A brazil védő újabb oltári nagy góllal jelentkezett. A Benfica az isztambuli 1-0-as vereség után fordítani tudott, 3-1-gyel nyert, így a portugál csapat lesz a Chelsea ellenfele a május 15-i, amszterdami fináléban.

Ukrán bíró kapta a Basel-Videotont 2012. november 5. 18:32 Az ukrán Jevhen Aranovszkij vezeti majd a Basel-Videotont a labdarúgó Európa Liga csoportküzdelmeinek csütörtöki negyedik fordulójában. A 36 éves Aranovszkij 2011 óta FIFA-kerettag, nem számít tehát túl rutinos sípmesternek, tizenegy nemzetközi meccséből hét utánpótlás-találkozó volt.

Most vagy soha, Bayern! 2012. március 12. 20:08 A Bayern München története egyik legfontosabb mérkőzését játssza kedden este a Bajnokok Ligájában. Nem a döntőről van szó, ám az iménti kijelentés összetettebb annál, hogy egy szóval ki lehessen fejezni. A bajorok 1-0-s hátrányból várják a Baselt a nyolcaddöntő visszavágóján.

Konganak a vészharangok Münchenben 2012. február 23. 12:20 Jupp Heynckes szerint konganak a vészharangok Münchenben, a Bayern München vezetőedzője azonban bizakodó: szerinte a bázeli 1-0-s vereség ellenére is képes továbbjutni csapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Svájcban egyszerűen Basel Unitedről beszélnek.

Az MU után a Bayernt is legyőzte a Basel 2012. február 22. 22:35 VIDEÓ! Csak annak meglepetés a végeredmény, aki nem látta, a Basel a Manchester Unitedet követően a Bayern Münchennel is végzett a St. Jákob Parkban. A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első összecsapásán a svájciak két csereember közreműködésével 1-0-s győzelmet arattak, s szereztek újabb nagy skalpot a sorozatban. A trófea mellé pedig előnyt a március 13-i visszavágóra. A döntőre hajtó bajorok elgondolkodhatnak.

Az MU már felsült Bázelben! És a Bayern? 2012. február 21. 20:12 A Manchester United már elhasalt Baselben, a svájci zordokra ezúttal nem kisebb együttes, mint a Bayern München látogat. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccse előtt sem a hazaiak az esélyesek, de a bajorok formája cseppet sem nyugtathatja meg szurkolóikat.

Shaqiri a Bayerné 2012. február 8. 12:58 Hivatalosan ugyan még nem jelentették be, de tulajdonképpen tény: Xherdan Shaqiri 2016-ig aláírt a Bayern Münchenhez - írja a Bild.

Világ szégyene: kiesett az MU a BL-ből! 2011. december 7. 22:37 VIDEÓK! Amióta Bajnokok Ligája létezik harmadik alkalommal fordul elő az, hogy a Manchester United nem éli túl a csoportkört! A Vörös Ördögöknek a döntetlen is elég lett volna, de szégyenszemre 2-1-re kikaptak Bázelben. A Real Madrid sorozatban 15. tétmeccsét nyerte meg, ezzel beállította Puskásék 1960-61-es rekordját. A Lyon hetet lőtt Zágrábban, ezzel kiejtette az Ajaxot. Őrület. A nyolcaddöntő sorsolására december 16-án, jövő pénteken kerül sor.

Bebukja az MU a Bajnokok Ligáját? 2011. december 6. 16:30 A Baselnek nyernie kell, a Manchester Unitednek viszont rengeteg sérültje van. A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjából a Benfica már biztos továbbjutó, az Otelul tuti kieső. Maradnak ők ketten, a statisztika azonban az angol bajnok továbbjutását vetíti előre. Az biztos, a világ nyolcadik csodája lenne, ha Rooneyék kizuhannának.

CR7 továbblőtte a Realt, MU-dupla 2011. november 2. 22:39 VIDEÓK! A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában a Manchester United egy korai és egy kései találattal 2-0-ra legyőzte az Old Traffordon az Otelult és megelőzte a Basellal kisebb meglepetésre 1-1-et játszott Benficát és a negyedik fordulóra listavezető lett. A D jelű négyesben a Real Madrid könnyedén verte a Lyont, a 2-0-s sikert Cristiano Ronaldo kiváló pontrúgásainak köszönhették a királyiak: CR7 százados lett. A spanyolok még egyszer sem kapituláltak a BL-ben, természetesen továbbjutottak. Az Ajax gálázott, a Dinamo Zagreb gólképtelen.