KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATP_SANGHAJ"
Murray triplázott és már Federer előtt 2011. október 16. 12:26 A hármas szám bűvöletében élhet vasárnaptól Andy Murray, a skót teniszcsillag ugyanis három hét alatt harmadik tornagyőzelmét aratta, a vasárnapi sanghaji ATP 1000-es fináléban David Ferrert verte 7:5, 6:4-re, ezzel hétfőtől megelőzve Roger Federert feljön a világranglista harmadik helyére.

Murray gázolt, vasárnap triplázhat 2011. október 15. 16:05 Mindössze három gém elvesztésével alig 56 perc alatt biztosította helyét a 3,24 millió dolláros sanghaji férfi tenisztorna döntőjében Andy Murray, aki vasárnap megvédheti címét, egyben három hét alatt harmadik versenyén győzhet.

Andy Murrayt nem lehet megállítani 2011. október 14. 16:00 Nem borult a papírforma a sanghaji 3,24 millió dolláros ATP 1000-es férfi tenisztorna utolsó negyeddöntőjében, Andy Murray könnyedén múlta felül a mögötte 120 hellyel rangsorolt ausztrál Matthew Ebdent.

Összejött a spanyol elődöntő Sanghajban 2011. október 14. 13:59 Az első szett rövidítését elveszítette, de a harmadik játszmáét megnyerte a harmadik kiemelt, spanyol David Ferrer Sanghajban, így szetthátrányból sikerült fordítania a játéknap legkorábbi negyeddöntőjében, az amerikai Andy Roddick ellen.

Nadal bréklabdáig sem jutott és kiesett 2011. október 13. 15:01 Florian Mayer óriási meglepetésre 1 óra 47 perc alatt 7:6, 6:3-ra legyőzte Rafael Nadalt a sanghaji ATP 1000-es férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. Korábban Andy Murray tovább folytatta nagyszerű sorozatát, három szettben felülmúlva a svájci Stanislas Wawrinkát. Győzött, ezzel a spanyol, a skót, Novak Djokovics, illetve Roger Federer után ötödikként kvalifikálta magát az évzáró londoni szupertornára David Ferrer.

Nadal törlesztett Bangkokért 2011. október 12. 15:58 A bréklabdák kihasználásával meggyűlt a baja, de így is simán, 6:3, 6:2-vel ment tovább Rafa Nadal a sanghaji Masters (3.24 millió dollár, keménypálya) második fordulójában szerdán, honfitársa, Guillermo García-López ellen. A nyolcaddöntőben a német Florian Mayer lesz a riválisa.

A sérült Djokovics Sanghajt is kihagyja 2011. október 7. 12:11 Amint a Davis-kupa után jelezte, Peking mellett Sanghajban sem lép pályára a világelső Novak Djokovics. A szerb teniszező továbbra is hátával bajlódik.

A kegyetlen Murray leiskolázta Federert 2010. október 17. 12:16 Elképesztő játékkal, lehetetlen helyzetekből nyerőket ütve, az összes bréklabdát hárítva szabályosan lemosta a pályáról Andy Murray a szombaton a bombaformában teniszező Novak Djokovicsot legyőző Roger Federert a sanghaji 3,24 millió dolláros mesterverseny döntőjében. A skót szezonbeli negyedik fináléjában második győzelmét (mindkettőt ATP 1000-es viadalon) aratta és méltóképpen ünnepelte kvalifikációját a szezonzáró londoni szupertornára.

Federer csattanós válasza Djokovicsnak 2010. október 16. 15:56 Visszavágott Roger Federer a US Open elődöntőjében elszenvedett vereségért Novak Djokovicsnak a 3,24 millió dolláros sanghaji tenisztornán. A svájci az óriási csatában megnyerte az első szettet, amely elegendő volt az elmúlt másfél hétben bombaformában játszó szerb megtöréséhez, hiszen a pekingi bajnok a másodikban kettős brékhátrányba került, ahonnan már nem tudott felállni. A 16-szoros Grand Slam-győztes a döntőben Andy Murray ellen lép pályára.

Murray az első döntős Sanghajban 2010. október 16. 13:16 Kiköszörülte a csorbát Andy Murray: múlt heti korai pekingi vereségét (Ljubicic győzte le) követően bejutott a fináléba a sanghaji 3,24 millió dolláros férfi tenisz mesterversenyen.