KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATHLETIC BILBAO"
Ronaldo "rászokott" a triplázásra 2014. október 5. 23:18 Cristiano Ronaldo 15 nap leforgása alatt harmadszor triplázott a bajnokságban, vasárnap este a vergődő Bilbao volt az áldozata a hetedik fordulóban. Ezúttal fejesből és közelről vette be a kaput, harmadszor pedig nemes egyszerűséggel bepattant róla a labda. Karim Benzema duplázott, az egyik alkalommal éppen CR hozta helyzetbe a madridi meccsen. A portugál 13 ligatalálatnál jár, csak érdekességképpen: Leo Messi és Neymar együtt termelt ennyit eddig az idényben.

Felszívja-e magát a Bilbao? – JJ 2014. szeptember 30. 09:08 A Bilbao beragadt a rajt után a bajnokságban, de a BL-ben akár a csoport élére is katapultálhat kedd este Fehéroroszországban. Magukra találnak-e remek erőkből álló baszkok?

Ötös! Nem Ronaldo-függő a Real 2012. november 18. 00:00 VIDEÓ! Ez is ritkaság: Cristiano Ronaldóval a pályán, de Ronaldo-gól nélkül lőtt ötöst a Real a spanyol bajnokságban, a Bilbao ellen, a 12. forduló szombati játéknapján. Benzema volt a meccs embere, nehéz eldönteni, hogy övé volt-e az első gól, de a harmadik, a legszebb csakis az ő érdeme. Ramos, Özil és Khedira is megzörgette a hálót, a blancók két pontra megközelítették a városi rivális Atléticót.

Valenciából jön a Bilbao új aduja 2012. június 27. 12:08 Az Athletic Bilbao neves igazolást jelentett be szerdán: a következő három évben ismét soraiban tudhatja Aritz Adurizt.

Megvan a Barca elleni győztes taktika 2012. május 24. 18:50 Iker Muniain kifundálta, hogy az Athletic Bilbao hogyan verhetné meg a Barcelonát a Király-kupa pénteki döntőjében: nem szabad eladni a labdát, és futtatni kell a katalánokat… A baszk támadónak nem árt csínján bánnia az ígéretekkel, hiszen előző öt meccsükön még csak gólt sem rúgtak. Egyetlen bizodalmuk, hogy a Barca védelme igencsak foghíjas.

Fantasztikus Falcao, madridi királyok! 2012. május 9. 22:38 HELYSZÍNI HANGULATJELENTÉSSEL! Három éven belül másodszor nyert Európa-ligát az Atlético Madrid labdarúgócsapata, és micsoda imponáló magabiztossággal! Falcao duplájával bő fél óra alatt megnyugtató előnyt szereztek a Matracosok a korábban a Manchester Unitedet is elintéző Athletic Bilbao ellen, a pontot az i-re Diego tette fel a 85. percben. A kolumbiai gólvágó az első játékos, aki egymás után két, különböző csapattal tudott nyerni a második számú európai kupasorozatban. "Megvédte" gólkirályi címét, tavaly a Porto mezében 17, most 12 találattal volt a legeredményesebb (ha a selejtezőket nem vesszük figyelembe).

Diego-Arda-Falcao vagy baszk egység? 2012. május 8. 21:57 HELYSZÍNI BESZÁMOLÓVAL. Egy napra piros-fehér lesz Bukarest, ahol pazar környezetben, a tavaly szeptemberben felavatott, 55 ezres Nemzeti Stadionban két spanyol együttes ronthat egymásnak szerda este az El-trófeáért. Az Atlético 2010 után ismételne, egy teljesen másik csapattal, a Bilbao első nemzetközi címére hajt az argentin edzők párviadalán. Falcao történelmet írhat.

Atlético: focisták mennek, döntők jönnek 2012. május 7. 21:10 Nem túl gyakori, hogy egy klub három éven belül kétszer is kvalifikálja magát egy európai kupasorozat döntőjébe, ha igen, annak általában az összeszokottság, a jól működő játékrendszer, az edző és a játékosok közötti kiváló kapcsolat állhat a hátterében, mint azt a Barcánál tapasztalhattuk az elmúlt években. Ennek tökéletes ellenpéldája az Atlético Madrid. Két év után hírmondónak sem maradt senki a kezdőjében, legalábbis a Marca által valószínűsített változatban.

Harminckettedszer bajnok a Real Madrid! 2012. május 2. 23:54 A Real Madrid harminckettedik bajnoki címét nyerte meg azzal, hogy 3-0-ra győzött Bilbaóban a Primera División 20. fordulójában elhalasztott mérkőzésén. Ronaldo büntetőt hibázott, de gólt szerzett, akárcsak Higuaín és Özil. Mourinho nyakába a negyedik bajnokságban is aranyérem kerül. Az Athletic Bilbao tíz emberrel fejezte be a meccset, és az eredmény ellenére nem vallott szégyent.

Egy csapat van talpon a spanyolok ellen 2012. április 18. 16:21 Idén az európai kupákat a spanyol csapatok bérelték ki maguknak. A Bajnokok Ligájában ott van a négy között a címvédő Barcelona és a Real Madrid, az Európa Ligában pedig az elődöntőben három csapat képviseli a La Ligát. Egyedül a szomszédos Sporting reprezentálja Európa többi részét, de talán neki van a legnehezebb dolga.