Angyalföldi gálaelőadás a Szőnyi úton

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 25. 19:48
A férfi vízilabda ob I 4. fordulójában a bajnoki címvédő Vasas 13-8-ra verte a BVSC-t a Szőnyi úton. Az angyalföldiek győzelméből Varga Dénes és Tóth Márton egyaránt három góllal vette ki a részét. A második negyedben minden eldőlt, ezt a felvonást 5-0-ra nyerte Földi László csapata.

A mérkőzés első ráúszását a Vasas nyerte, a gólcsendet azonban a BVSC törte meg. A második perc elején Ambrus Ferenc labdaszerzése után Szűcs Levente úszott meg, és ziccerben nem is hibázott. Steinmetz Barnabás csakhamar egyenlített akciógóllal, az igazsághoz hozzátartozik, hogy az emberelőny lejárta után bombázott a hálóba.

Ezután Varga Dénes kért szót, előbb büntetőből, majd akcióból köszönt be (1-3), az első nyolc perc végén Pecz Gábor szépített, ugyancsak egyenlő létszámnál. A második szakaszban nem sok babér termett a Szőnyi úti legénységnek, féltávnál 2-8 állt a táblán. Ezzel el is dőlt minden.

Hogyan jutottunk el idáig? A Vasas-henger maga alá temette a BVSC-t. Tóth Márton kétszer, Kovács Róbert, Katonás Gergely és Hosnyánszky Norbert talált be. A magabiztos vezetés birtokában talán túlságosan is kényelmessé vált az angyalföldi alakulat, a győzelem azonban egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.

A harmadik negyedben négy perc hat másodpercet kellett várni az első gólra: a pekingi aranycsapat benjáminja, Varga Dénes gondoskodott arról, hogy hosszú szünet után újra rezdüljön a háló. A játékrész végén 11-5-ös vendégelőnyt hirdetett az eredményjelző szerkezet.

A záró felvonást 3-2-re megnyerte, a mérkőzést 13-8-ra elveszítette a BVSC, esélyeshez méltó játékkal, meggyőző fölénnyel diadalmaskodott a Vasas.