John Higgins győzött, későn ébredt Day

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 20. 15:31
A kétszeres világbajnok John Higgins sikerével zárult a sznúkerszezon egyik legjelentősebb tornája, a Grand Prix. Az őrjöngő közönség legnagyobb örömére a Glasgow-ban a skót kitartott a jól hajrázó Ryan Day ellen és 9-7-s sikerével első győzelmét aratta a 2007 májusi világbajnoki diadala óta. Ezzel karrierje 19., egyben negyedik Grand Prix-sikerét aratta, 75 ezer fonttal gazdagodott.

Higgins az ifjú Judd Trump 6-4-s legyőzésével került a döntőbe, közben azonban átverekedte magát a hétszeres világbajnok Stephen Hendry-n is. Ryan Day számára sem volt egyszerű az út a fináléig, hiszen már az első körben a Sanghajban győztes Ricky Waldent kellett legyőznie.

Ezután Mark Selby és Steve Davis következett, végül hatalmas csatában a májusi vb-döntős Ali Cartert is felülmúlva jutott be karrierje harmadik ranglistaverseny-döntőjébe.

A vasárnapi kilenc győztes játékig tartó finálét a skót kezdte jobban, annak ellenére, hogy számos lehetőség állt a 28 éves ellenfele előtt. Könnnyedén lehetett volna 5-2 a walesi javára, hét frém után mégis a kétszeres világbajnok vezetett pontosan ilyen eredménnyel.

A 33 esztendős sztár a teltházas arénában 85-ös, 57-es, 52-es és egy 65-ös brékkel örvendeztette meg a szurkolóit, eldőlni látszott a döntő, igaz a sznőker világában szinte mindennapos fordítások erőt adhattak Daynek élete első jelentős győzelméhez.

Az este nem a walesi szájíze szerint indult, újabb esélyek maradtak ki, hamarosan a kiesés szélén találta magát, 7-2-t mutatott az eredményjelző. A harmadik fináléjában szereplő Day innentől mindent egy lapra tett fel és ellenállhatatlan egyórás produkcióval rukkolt elő.

Sorozatban négy játékot húzott be, egy frémre került a skóttol, aki nagy nehezen a győzelem kapujába lépett 8-6-os állásnál, ám Day ismét felzárkózott. A 15. játékban a küzdelemből Higgins került ki győztesen, így pályafutása negyedik Grand Prix-sikerét aratta.

Ezzel az előző évi világbajnokság után 19 hónapot kellett várnia a skótnak újabb sikerére, a 2007-2008-as idény nehézségei után, úgy tűnik ismét megtalálta a helyes utat. Ryan Day gyengén kezdte a finálét, amely döntőnek bizonyult, hiába hajrázott kitűnően a rutinos Higgins a nyomás alatt is teljesített és megérdemelten diadalmaskodott.

Az előzetes világranglistát negyeddöntős szereplésével hatalmas előnnyel Ronnie O'Sullivan vezeti, Ryan Day kiegyensúlyozott versenyzésével a harmadik helyre jött fel, John Higgins a kilencedikről a hatodikra lépett előre.