Peking 2008, férfi vízilabda: horvát és amerikai siker kezdésnek

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 12:21
A pekingi olimpia férfi vízilabda tornájának B csoportjában a világbajnoki címvédő horvát, valamint az amerikai válogatott is győzelemmel mutatkozott be. Előbbiek négy góllal verték a nem is olyan régen még sportági meghatározónak számító olaszokat, míg a tengerentúliak a házigazdákat verték, szintén négy találattal.

A horvát-olasz találkozó csupán egy negyedik tartogatott izgalmakat. Az esélytelenebb olaszok döntetlenre hozták az első felvonást, de a másodikban már gólképtelennek bizonyultak – hat rontott lövésük volt –, így a horvátok a nagyszünetre kétgólos előnyt szerezte maguknak.

Déli-nyugati szomszédunk lélektani előnyét kihasználva a harmadik negyedben padlóra küldte ellenfelét (4-1), amely a záró részben valamicskét visszahozott hátrányából.

Jól, kétgólos előnnyel kezdtek az első negyedben az amerikaiak Kína ellen, de a házigazdák egyet a nagyszünetig le tudtak dolgozni hátrányukból. A nemzetközi porondon azonban jóval rutinosabb amerikaiak a második felvonásban felülmúlták a támadásban roppant tanácstalanná váló, négy emberelőnyét kihasználatlanul hagyó ázsiaiakat.

A győztes csapat és a mérkőzés legjobbja az amerikaiak kiválósága, Tonmy Azevedo volt, aki nyolc kísérletéből öt gólt szerzett, egyet ötméteresből. Az amerikaiak 8/14-es, míg a kínaiak 4/15-ös kapuralövési mutatóval zárták a találkozót.

PEKING 2008, FÉRFI VÍZILABDA, B CSOPORT, 1. FORDULÓ:
HORVÁTORSZÁG – OLASZORSZÁG 11-7 (3-3, 2-0, 4-1, 2-3)
Peking Yingdong Sportuszoda, vezette: Simon (román), Antsziferov (orosz).
HORVÁTORSZÁG: Vican – Buric, Buslje 2, Vrdoljak 1, Kunac 1, Jokovic, Smodlaka 1, Dogas, Markovic 2, Barac, Hinic 1, Boskovic 3, Pavic (kapus).
OLASZORSZÁG: Tempesti – De Costanzo 1, Binchi, Buonocore, Gallo 1, Felugo 3, Mangiante, Angelini, Bencivenga, Calcaterra 2, Sottani, Mistrangelo, Violetti (kapus).

Gólok/kiállítások: 4/8, ill. 1/4.

Gólok/büntetőből: -, ill. 2/2.

EGYESÜLT ÁLLAMOK – KÍNA 8-4 (3-1, 1-2, 2-1, 2-0)
Peking Yingdong Sportuszoda, vezette: Balfanbajev (kazah), Brguljan (montenegrói).
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Moses – Varellas, Hudnut, Powers, Wright, Merlo, Beaubien 2, Azevede 5, Bailey, Hutten, Smith 1, Krumpholz, Brooks (kapus).
KÍNA: Ge – Liang 1, Wu Zsiju, Ju Lijun, Li Jun, Tan, Wang Zsong, Li Bin, Wang Bei-Ming 2, Xie 1, Han, Wang Jang, Ma (kapus).
Gólok/kiállítások: 3/4, ill. 0/4.
Gólok/büntetőből: 1/1, ill. -.