KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HORVAT_FERFI_VIZILABDA_VALOGATOTT"
A horvátokkal játszunk a bronzéremért 2011. július 28. 16:34 Olaszország jelentős előnyét az utolsó negyedben kis híján elpuskázta, de egyetlen góllal 9-8-ra győzött, így a taljánok mérkőzhetnek meg Szerbiával a férfi vízilabdadöntőben a sanghaji vizes-világbajnokságon. A 15-14-re kikapó magyar válogatott Horvátországgal találkozik szombaton.

Horvátország a vízilabda Európa-bajnok 2010. szeptember 12. 10:08 A 29. férfi vízilabda Európa-bajnokság zágrábi döntőjét a házigazdák válogatottja nyerte: a horvátok a szombat késő esti fináléban 7-3-ra győzték le az olaszokat.

Montenegró a Kemény-csapat útjában 2008. augusztus 20. 11:20 Egyetlen góllal legyőzte a horvátokat Montenegró férfi vízilabda-válogatottja a pekingi ötkarikás játékokon a legjobb négy közé jutásért folytatott párharcban. Petar Porobics együttese a remek védekezésének, és a fantasztikus első negyednek köszönheti, hogy kvalifikálta magát az elődöntőbe, ahol a magyar válogatottal mérkőzik majd.

Peking 2008, férfi vízilabda: amerikai győzelem a horvátok ellen 2008. augusztus 16. 08:11 Meglepetésre 7-5-re kikapott a horvát férfi vízilabda-válogatott az Egyesült Államok legjobbjaitól. A mérkőzésen a második negyed volt a döntő, hiszen ezt 3-1-re hozták az amerikaiak. A további meccseken Görögország kijavította a mieink elleni vereséget, és simán győzte le Kanadát, míg az olaszok egy góllal kaptak ki a németektől.

Amerikai győzelem a horvát pólósok ellen 2008. augusztus 16. 07:50 Az Egyesült Államok óriási meglepetésre kétgólos győzelmet aratott a világbajnoki címvédő Horvátország ellen a pekingi olimpia férfi vízilabda tornájának negyedik fordulójában. Ugyancsak a B csoportban a másik mérkőzésen is borult a papírforma, a németek egy góllal verték az olaszokat. A mieink csoportjában a görögök jó rajtjuknak köszönhetően legázolták a kanadaiakat, míg a spanyolok hasonlóan szenzációs győzelmet aratta Montenegró ellen.

Peking 2008: a horvát pólócsapat nyolc góllal verte a németet 2008. augusztus 14. 05:27 Magabiztos győzelmet aratott a horvát férfi vízilabda-válogatott Németország felett a pekingi olimpiai torna B csoportjában.

Peking 2008, férfi vízilabda: horvát és amerikai siker kezdésnek 2008. augusztus 10. 12:21 A pekingi olimpia férfi vízilabda tornájának B csoportjában a világbajnoki címvédő horvát, valamint az amerikai válogatott is győzelemmel mutatkozott be. Előbbiek négy góllal verték a nem is olyan régen még sportági meghatározónak számító olaszokat, míg a tengerentúliak a házigazdákat verték, szintén négy találattal.

Kemény: Úgy ahogy hoztuk magunkat 2008. július 26. 21:43 Izgalmas, küzdelmes, bár nem annyira látványos mérkőzésen 10-10-es döntetlent játszott a magyar férfi vízilabda-válogatott a Margitszigeten zajló Unicum-kupa második napján a világbajnoki címvédő horvát válogatott ellen. Kemény Dénes, csapatunk szövetségi kapitánya mérkőzés utáni értékelésében arra tett utalást: a találkozó eredménykényszere rányomta a bélyegét csapata teljesítményére.