Biztosan győzött a bajnokcsapat Egerben

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 15. 18:25
A címvédő TEVA-VasasPlaket magabiztosan, 10-8-ra győzött Egerben a férfi vízilabda OB I 13. fordulójában, így továbbra is pontvesztés nélkül vezeti a tabellát. A rangadó legjobbja az öt gólt szerző Hosnyánszky Norbert volt, a hazaiaknál Biros Péter és Kiss Csaba 3-3 találatot jegyzett. A BVSC és az OSC fesztivált rendezett Zuglóban, összesen harminc gólt szereztek a csapatok (17-13 a hazaiaknak).

OB I, 13. FORDULÓ:
ZF-Eger – TEVA-VasasPalket 8-10 (1-1, 1-3, 1-3, 5-3)
Góldobók: Biros és Kiss Cs. 3-3, Varga II és Hegedűs 1-1, illetve Hosnyánszky 5, Varga Dániel 2, Kis, Kovács és Varga Dénes 1-1.
Gólok emberelőnyből: 16/3, ill. 12/3.
Gólok ötméteresből: 3/2, ill. 2/2

A címvédő és eddig pontot sem veszítő vendégek nyugodtan várhatták a kezdést, hiszen egy esetleges vereség sem rendíthette meg igazán a pozíciójukat. Az Egernek a presztízs mellett a három pont is fontos lett volna, hiszen Gerendás György együttese az alapszakasz második helyéért harcolt az FTC-vel és a Honvéddal.

Az első negyedben a Vasas kezdett jobban, Varga Dénes bombája okozott megoldhatatlan feladatot Szécsinek, majd akcióból Kiss Csaba pattintott Nagy kapujába. A következő percekben is forrt a víz, újabb találatnélkül, majd a második felvonás már gólzáport hozott, Hosnyánszky és Varga Dániel találata közé ékelődött Hegedűs egyenlítése. A vendégek 3-2-es vezetésénél Feltham büntetőjét Nagy kiütötte, majd fórból ismét Hosnyánszky volt eredményes (2-4). Előtte Gerendás György reklamált a tőle megszokott indulattal, ennek sárga lap lett az eredménye.

A hevesiek ekkor pontatlanul támadtak, ráadásul Nagy is ihletett formában védett. A Vasas higgadtan játszott, jól védekezett, igaz támadásban időnként bosszantó hibákat vétett. Így a felénél 2-4 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején egy elrontott egri fór után Hosnyánszky távolról lepte meg Szécsit, immár három gól volt a különbség. Hamarosan újabb hazai előny maradt ki, majd hasonló helyzetből Kovács lőtt a hosszú sarokba, így már 6-2-re vezetett Földi László vezetőedző csapata. Biros büntetőből szépített, hosszú hevesi gólcsendet tört meg.

Az Eger hamarosan újabb előnyt (9/0) hagyott ki, majd Varga Dániel varázsolt, 9 méterről pattintott Szécsi hálójába (3-7). Ekkor a dühös egri vezetőedző, vagyis Gerendás György dühösen becsapta az uszodatér ajtaját, magára hagyta vergődő csapatát…

A záró szakasz elején a tízedik egri fórt Kiss értékesítette, először használtak ki ilyen lehetőséget. A hazaiak picinyke reményeit Kis Gábor foszlatta szét egy remek centergóllal. Az olimpiai bajnok klasszis ezután kipontozódott, a szabálytalansága után járó 5 méterest Biros értékesítette. Ismét jött a válasz: egy vitatható ítélet után Hosnyánszky büntetőből volt eredményes (5-9). Ezután kétszer került fórba az Eger, de az elképesztően védekező Vasas-fal áthatolhatatlannak bizonyult, a végén Nagy Viktor remekelt. Röviddel később az arcmaszkban játszó Varga II. szépített egy remek találattal.

Másfél perccel a vége előtt Biros előnyből „lopta” közelebb a hazaiakat, de úgy tűnt, ez már kései feltámadás lehet (7-9). Decker védekezési hibája után csak szabálytalanul tudta megállítani Tóth Mártont, a büntetőt Hosnyánszky értékesítette, ezzel eldőlt a három pont sorsa. Kiss Csaba még fórból gólt dobott, de a Vasas így is megérdemelten nyert 10-8-ra Egerben.

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEIN:

BVSC-ATLANTIS CASINO - OSC-OPUS VIA 17-13 (5-0, 4-6, 4-2, 4-5)
Góldobók: Hopkins 4, Simon, Kriszt 3-3, Tóth Z. 2, Szabó, Pecz, Szűcs, Ambrus, Galambos 1-1, ill. Ibolya, Cseh 3-3, Szécsi 2, Benczúr, Gábor, Tóth L., Ürögi, Tiba 1-1.
Gólok emberelőnyből: 9/5, ill. 15/3.
Gólok ötméteresből: 0/0, ill. 1/1.
SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP - UNIQUA-UTE 13-13 (3-3, 2-2, 5-5, 3-3)
Góldobók: Munkácsy 4, Ridzyk, Hangay, Németh, Pásztor 2-2, Süveges, ill. Suti 4, Salamon, Létay 3-3, Kéri, Szabó, Somogyi 1-1.
Gólok emberelőnyből: 12/3, ill. 19/9.
Gólok ötméteresből: 2/2, ill. 3/2.
ANDROBAU FEHÉRVÁR PSE - PÉCSI VÍZMŰ PVSK-FŰSZÉRT 5-13 (1-4, 1-2, 1-2, 2-5)
Góldobók: Naganumi, Tóth 2-2, Hesz, ill. Czigány, De Blasio, Ágner, Kovács, Bereczki 2-2, Kollár, Heinrich, Hangody 1-1.
Gólok emberelőnyből: 8/0, ill. 6/0.
Gólok ötméteresből: 2/1, ill. 0/0.