Vége a Bayern őrületes sorozatának

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 20. 17:22
Meglepetésre a Nürnberg ellen szakadt meg a zsinórban 13 tétmérkőzést győzelemmel abszolváló Bayern München nagy sorozata, miután a bajorok a Bundesliga 23. fordulóban 1-1-es döntetlent játszottak a tabella utolsó előtti helyezettjének otthonában.Menetel azonban a Stuttgart, amely Cacau mesternégyesével(!) 5-1-re győzött Kölnben, ezzel legutóbbi hét találkozójából hatot behúzott. Szalai 23 percet kapott a Bochummal 0-0-t játszó Mainzban.

A szerdai Fiorentina ellen kiizzadt győzelmet követően a halvány Nürnberg lerendezése csak formalitásnak tűnt a Bayern München számára, amely legutóbb november 22-én volt képtelen győzni a bajnokságban.

Eleinte úgy tűnt, nem lehet gond, annak ellenére, hogy Ribéry és Van Buyten nélkül küldte harcba csapatát Louis van Gaal. Még a szünet előtt Gomez tekert középre a bal oldalról, a tizenegyespontnál érkezett Müller, aki a jobb sarokba lőtt és máris megvolt a vendégvezetés.

A fordulás után felpörgött az addig kevés veszélyt jelentő Nürnberg és az 54. percben Choupo-Moting lövését követően kipattanó labdát az ifjú Gündogan pofozta a hálóba.

A hajrában nagyon nyomott a rekordbajnok, de a kiscsapat kihúzta és megszakította a zsinórban 13 tétmérkőzést nyerő Bayern sorozatát.

A nap másik fénypontját Cacau parádéja jelentette. Az egykor Szabics Imrével a csatársorban szereplő játékos négyszer vette be a Köln kapuját a jövő héten a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Barcelonával találkozó Stuttgart 5-1-es győzelme során.

BUNDESLIGA, 23. FORDULÓ
Köln–Stuttgart 1–5
Borussia Dortmund–Hannover 4–1
Hamburger SV–Eintracht Frankfurt 0–0
Mainz–Bochum 0–0 (Szalai a 67. percben állt be, Lőw sérülés miatt kihagyta a meccset)
Nürnberg–Bayern München 1–1