Öt gól és vendéggyőzelem Kuvaitban

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 14. 23:26
Az ötödik forduló mérkőzéseivel folytatódott Ázsiában a 2010-es labdarúgó-világbajnokság selejtezősorozata. A játéknap nem hozott nagy szenzációt, az esélyesek akár otthon, akár idegenben szerepeltek, győzni tudtak. A húsz csapat közül változatlanul egyedül az üzbégek hibátlanok, akik ezúttal hazai pályán gazdagodtak három ponttal.

Az 1. csoportban a listavezető Ausztrália, valamint a második Irak is idegenben tudott nyerni: előbbiek Katarban győztek két, utóbbiak Kínában egy góllal. A csoport élén Ausztrália áll tíz ponttal, őket Irak, valamint Katar követi holtversenyben héttel-héttel.

A 2. csoportban a Thaiföldön három pontot szerző Japán egy pontra megközelítette a csoportelső Bahreint, amely hazai pályán nem bírt Ománnal. Bahreinnek 11, Japánnak 10 pontja van jelenleg.

A 3. csoportban mindkét koreai válogatott győzni tudott: a déliek Türkmenisztánban nyertek két góllal, az északiak hazai pályán bizonyultak jobbnak Jordániánál, ugyancsak két találattal. Mindkét koreai válogatottnak 11-11 pontja van, a gólaránya a délieknek jobb (+7), pedig az északiak még gól sem kaptak.

A 4. csoportban találjuk a kontinens egyetlen hibátlan alakulatát, Üzbegisztánt, amely ezúttal a Libanon elleni kötelezőt hozta. Odil Ahmedov 13 perc alatt duplázott. A második helyen álló szaúdiak is tapadnak a csoportelsőre, ők ezúttal Szingapúrban tudtak nyerni két góllal.

Az 5. csoportban Irán fontos három pontot gyűjtött be Szíriában, így egypontos előnyéből hirtelen négy lett riválisával szemben. A második helyen azonban egypontos hátránnyal az Egyesült Arab Emírségek válogatottja áll, amely Kuvaitban tudott győzni. A mérkőzés izgalmasan alakult: a szünetre a vendégek kétgólos előnyt szereztek maguknak Ismaeil Matar duplájával, de a házigazdák Ahmad Al Azemi két találatával egalizáltak a második félidőben. A győzelmet Saif Mohamed 91. percben szerzett gólja jelentette a vendégeknek.