Kivédekezte a három pontot a Siófok

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 26. 22:02
Jól sikerült a jubileum: a BFC Siófok megnyerte története 500. élvonalbeli labdarúgó mérkőzését. A somogyiak a Soproni Liga első fordulójában az FC Fehérvárt látták vendégül, és Sütő László fejesgólja értékes három pontot ért. A vendégek hiába játszottak fölényben, nem tudták bevenni a nagyszerűen védő Milinte Árpád kapuját.

LABDARÚGÓ NB I, 1. FORDULÓ:
BFC SIÓFOK - FC FEHÉRVÁR 1-0 (1-0)
Siófok, 3500 néző. V.: Iványi Z. (Szpisják, Albert)
SIÓFOK: Milinte - Kerényi, Mogyorósi, Sütő (Hegedűs Gy., 51.), László A. – Koós, Györök, Kanta Sz., Nagy L. – Fülöp (Lipcsei, 54.), Magasföldi (Gajda, 74.). Klubmenedzser: Détári Lajos.
FEHÉRVÁR: Sebők Zs. – Lázár, Koller (Csobánki, 94. p.), Horváth G., Mohl – Nagy D., Sifter, Farkas B., Pavlicic (Elek, 72.) – Sitku, Vujovics (Dvéri, 58.). Vezetőedző: Disztl László.
Gólszerző: Sütő a 17. percben.
Sárga lap: Sifter a 61. percben.

Siófok ünnepelt a mérkőzés előtt: a város futballistái 500. élvonalbeli mérkőzésüket játszották az FC Fehérvár ellen. A kezdés előtti rövid ünnepségen köszöntötték a Bányász SE 1985-ös csapatát, amely annak idején az első NB I-es mérkőzést játszotta a Balaton-partiak stadionjában. Balázs Árpád polgármester itt jelentette be, hogy megújult a villanyvilágítás, így már a nemzetközi szabványnak is megfelel a fényerő, a tervek között pedig a hangosítás és az eredményjelző-tábla felújítása szerepel.

A nagy kérdés ezek után már csak az volt, hogy a meccs után lesz-e mit ünnepelni…

A vendégek az első percek unalmas mezőnyjátéka után átvették az irányítást, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a somogyi kapu előtt. A 12. percben a fehérváriak szabadrúgáshoz jutottak 25 méterre a siófoki kaputól: Farkas gurította a labdát Horváth Gábor elé, aki a sorfalba durrantott.

A 17. percben megszerezte a vezetést a Siófok. Kanta Szabolcs végzett el szabadrúgást balról, a fehérvári térfél közepéről, a középen érkező Sütő László pedig hét méterről a kapu közepébe fejelt. 1-0.

A folytatásban megint csak a vendégek birtokolták többet a labdát, de minden siófoki kontratámadás veszélyes volt. A 28. percben az első hazai szöglet kis híján újabb gólt hozott: Kanta Szabolcs ívelte középre a labdát, Kerényi Norbert pedig négy méterről pörgetett – a kapufa mellett álló Milan Pavlicic nagy bravúrral szögletre mentett. Az újabb sarokrúgás után megint a Pápáról igazolt Kerényi volt a főszereplő, aki öt méterről fejelt, Sebők Zsolt védett.

A félidő utolsó perceiben a vendégek még próbálkoztak, de vagy az utolsó passz volt pontatlan, vagy Milinte Árpád kapus jelentette a támadás végállomását.

A térfélcsere után sem változott a játék képe: a Fehérvár irányította a játékot, a siófokiak pedig féltve őrizték előnyüket. Détári Lajos menet közben a két támadóját, Fülöpöt és Magasföldit is lehozta, és a csapat egyre inkább a védekezésre fektette a hangsúlyt.

Közben persze a vendégek sem tétlenkedtek: több távoli lövéssel tesztelték Milinte kapus formáját. Az 55. percben Farkas lőtt 25 méterről, néhány perc múlva pedig Lázár eresztett meg 28-ról egy nagy bombát, Milinte magabiztosan hárított.

A 69. percben Horváth Gábor adott haza, de Sebők Zsolt megfogta a labdát. Iványi Zoltán játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt: a legurított labdát Magasföldi lőtte a sorfalba, az ismétlést pedig Koós hibázta el 14 méterről.

Ezután megint a piros-kékek következtek, akik a hajrában lényegében kapujához szegezték ellenfelüket. A 78. percben a jól játszó Mohl Dávid ívelte balról középre a labdát, Sitku pedig Hegedűs Gyula és Forgács szorításában 7 méterről fejelt, Milinte nagy bravúrral védett.

A siófokiak mindent megtettek azért, hogy megóvják kapujukat a góltól, és siker koronázta erőfeszítéseiket. Ez a jubileum tehát igazán jól sikerült: a maiak így köszöntötték a régieket...

Détári Lajos: - Csapatom 90 percen át küzdött, helyenként jól is játszott. Kemény, de sportszerű mérkőzést nyertünk meg.
Disztl László: - Többet birtokoltuk a labdát, de a támadásaink pontatlanuk voltak. Gratulálok a győztes házigazdáknak, különösen Milinte Árpád kapusnak.