Kiizzadta az Öreg Hölgy a továbbjutást

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 25. 22:50
A Juventus bejutott az Európa-liga nyolcaddöntőjébe, miután az amszterdami 2-1-es győzelem után gól nélkül végzett otthon az Ajax ellen. A Wolfsburg és Werder gálázott, egyaránt négy gólt rúgott az egy kapottal szemben, a Sporting nem kis meglepetésre lelépte az Evertont. A Fenerbahcénak perceket kellett volna kibírnia ahhoz, hogy továbblépjen.

EURÓPA-LIGA, A LEGJOBB 32 KÖZÖTT:
Hapoel Tel-Aviv - Rubin Kazany 0-0 - összesítésban: 0-3
Wolfsburg-Villarreal 4-1 (Dzeko 10., Ángel 15. - öngól, Gentner 42.,  Grafite 64., ill. Capdevila 30.) - összesítésben: 6-3
Salzburg-Standard 0-0 - összesítésben: 2-3
Werder-Twente 4-1 (Pizarro 15., 20., 58., Naldo 27., ill. De Jong 33.) - összesítésben: 4-2
Fenerbahce-Lille 1-1 (Emre B. 35., ill. Rami 85.) - összesítésben: 2-3
Sporting-Everton 3-0 (M. Veloso 65., P. Mendes 76., M. Fernández 90+4.) - összesítésben: 4-2
Valencia-Bruges 3-1 (Mata 1., P. Hernández 97., 117.) - összesítésben: 3-1
JUVENTUS-AJAX 0-0 (összesítésben: 2-1)
Torinó, Stadio Olimpico, vezeti: Laurent Duhamel (francia).
JUVENTUS: Manninger - Grygera, Chiellini, Legrottaglie, De Ceglie - Marchisio, F. Melo, Sissoko - Del Piero (Candreva, 87.), Diego (Camoranesi, 71.), Amauri (Trezeguet, 15.). Vezetőedző: Alberto Zaccheroni.
Cserék: Pinsoglio - kapus, Cannavaro, Zebina, Camoranesi, Trezeguet, Candreva, Paolucci.
AJAX: Stekelenburg - Van der Wiel, Oleguer, Alderweireld, Vertonghen - De Zeeuw, Enoh (Rommedahl, 77.), De Jong, Eriksen - Pantelics (Emanuelson, 75.), Szulejmani (Szuk, 65.). Vezetőedző: Martin Jol.
Cserék: Vermeer - kapus, Emanuelson, Gabri, Anita, Rommedahl, Szuk, Lodeiro.
Sárga lap: F. Melo (62.), ill. Enoh (70.), Vertonghen (86.)
A Juventusnak már csak az Európa-ligában van reális sansza arra, hogy trófeát nyerjen, és nagy lépést tett efelé az Ajax ellen a legjobb 32 között.

A „hogyanra” annyira már nem lehetnek büszkék a torinóiak, hiszen bár papíron három támadóval, Del Pieróval, Amaurival és Diegóval álltak fel, az említett trió nem igazán erőltette meg magát a kilencven perc során.

Igaz, Amaurit lehet ezért okolni a legkevésbé, sérülése miatt ugyanis csupán negyedórát tudott vállalni. A helyére beállt Trezeguet finoman szólva sem váltotta meg a világot.

Az Ajax előrefelé játéka egy fokkal acélosabb volt, annak ellenére, hogy első számú gólvágója, Luís Suárez eltiltás miatt csak külső szemlélőként figyelte az eseményeket.

Mivel Torinóban gól nem született, az amszterdami 2-1-es vendégsiker volt a döntő, egyben végzetes az Ajax számára.
A játéknap egyik legnagyobb bravúrját a portugál bajnokságban csak bukdácsoló Sporting hajtotta végre, amely lelépte a hétvégén a Manchester Unitedet verő Evertont.
A német csapatok, a Wolfsburg és a Werder brillíroztak, a Fenerbahce játékosai pedig foghatják a fejüket: öt percen múlott a továbbjutásuk.