SPANYOLORSZÁG:
- Kezdjük körképünket a világbajnok bajnokságában, vizsgálódásunk eredménye pedig azonban kurta-furcsa lett… A La Ligát uraló FC Barcelona és egyetlen kihívója (???), a Real Madrid is hisz a mostani keretben, az érkezők listáján Ibrahim Afellay és Emmanuel Adebayor szerepel. A nyaranta igen sok pénzt költő két klub ezúttal összesen költött 4,7 millió eurót, ennyit még egy európai középcsapat is könnyedén átutalna.
A tabella 3. helyét jelenleg a Villarreal foglalja el, a korábbi BL-elődöntős sem „bűvészkedett” idén télen. A keretbe egyedüli új emberként a korábbi Real Madrid-védő, az AS Románál marginális szerepet betöltő Cicinho került, ingyen.
LA LIGA-ÁTIGAZOLÁSOK KLUBRÓL-KLUBRA, ITT!
ANGLIA:
- Itt sem kellett sokat számolgatnunk az élen álló Manchester United és a mögötte második Arsenal átigazolásainál. A londoniak senkit sem hoztak a kerethez, de a Vörös Ördögök sem számlálgatták, hogy kire költsék a fontmilliókat. A kapus Anders Lindegaard szerződtetését novemberben bejelentették, utána csak pletykákat hallottunk az Old Traffordról. De januárban végül mégsem igazolt Sir Alex Ferguson csapatához.
A korábbi átigazolási időszakokban bőszen költekező Manchester City ezúttal visszafogottabb volt, igaz most sem maradt el egy sztárnak kikiáltott futballista becserkészése. Edin Dzekót közel 33 millió eurórért szerezte meg Roberto Mancini együttese, véleményünk szerint ismét túlzott pénzszórásról van szó. Ennyire azért nem jó, nem értékes a VfL Wolfsburg korábbi ásza.
PREMIER LEAGUE ÁTIGAZOLÁSOK KLUBRÓL-KLUBRA, ITT!
NÉMETORSZÁG:
- Szinte szóról-szóra megismételhetnénk azt, amit a La Liga top3-ról írtunk, persze módosítva a neveket. Az ősszel szenzációsan menetelő Borussia Dortmundnál elégedett a vezetés az alapcsapattal és az állandó cserékkel, így egy 800 ezres transzfer jelentette az egyedüli mozgást az érkezési rovatban. Sajnos Hajnal Tamásnak epizódszerep sem jutott az utóbbi időben, így a magyar válogatott középpályás távozott. A második helyre felkapaszkodó Bayern München szintén megelégedett egy új emberrel, igaz a hoffenheimi Luiz Gustavóért ki kellett „csengetni” 17 millió eurót.
A Bayer Leverkusené a tabella előkelő harmadik helye, ennek „megfelelően” a gyógyszergyáriak sem költöttek, egyedüli új emberük kölcsönből tért vissza…
BUNDESLIGA-ÁTIGAZOLÁSOK KLUBRÓL-KLUBRA, ITT!
OLASZORSZÁG:
- A Serie A csapatai évtizedek óta járják saját útjukat, időnként taktikájukkal, máskor pedig nehezen követkető átigazolási politikájukkal. Itáliában az utóbbi időben a spórolás volt a divat, bár a közelmúltban is akadt példa jelentős értékű átigazolásra. Most csak a pillanatnyi top3-at vizsgáljuk, de már ez is tanulságos.
Az AC Milan imét megszerzett két olyan futballistát, akit gyakorlatilag "kiutáltak" előző csapatából. A veterán verőember, Mark van Bommel ingyen hagyta el a Bayernt, míg a régóta fenegyereknek számító Antonio Cassanóért fizetnie kellett, nem is keveset a milánóiaknak. A botránykettőshöz képest üdítő kivételt jelent, hogy Urby Emanuelson csendben hagyta el az Ajaxot a Milan kedvéért...
A hosszú évek után ismét a bajnoki címért küzdő Napoli három új embert vett, 10,5 millióért, de honlapunk erősen kételkedik abban, hogy a trió valóban azonnal kulcsember lesz, egyikük sem tartozik a nagy klasszisok közé. A Lazio nem dúskál az anyagiakban, de így vett két futballistát, közülök a genovai Giuseppe Sculli valóban erősítést jelenthet.
SERIE A-ÁTIGAZOLÁSOK KLUBRÓL-KLUBRA, ITT!