Hatot vágva görög bajnok az Olympiakosz

Szerző: shLétrehozva: 2011. március 20. 19:51
Elképesztő fölénnyel, 6-0-ra győzte le a harmadik AEK Athént az Olympiakosz Pireusz, amely a Panathinaikosz eredményétől függetlenül immár görög bajnoknak mondhatja magát három fordulóval a szezon vége előtt.

A listavezető a múlt héten is bebiztosíthatta volna elsőségét, de kikapott a PAOK otthonában, de vasárnap már nem hibázott a Németh Krisztiánt kölcsönadó együttes.

Az Olympiakosz 38. bajnoki címét ünnepelheti, amely egyben a 13. az elmúlt 15 évben, csak a Panathinaikosz tudott kétszer nyerni, 2004-ben és a tavalyi idényben.

Az ősi rivális egyébként a góllövőlistát toronymagasan vezető Djibril Cissé szezonbeli 19. találatával verte a Kerkirát, de ez is kevés volt.

A magyarokkal felállt Olympiakosz Volosz 1-0-ra győzött, Szélesi Zoltán végigjátszotta a találkozót, a 35. percben sárgát kapott, Németh Krisztián kezdőként 56 percet kapott. Kiss Zoltán 73 percig szerepelt az Arisz otthonában alulmaradó Panszeirrakoszban.

GÖRÖG BAJNOKSÁG 27. FORDULÓ, ÉRDEKESEBB EREDMÉNYEK:
Olympiakosz-AEK Athén 6-0 (Djebbour 2., 61., Mellberg 6., Fuster 20., Mirallas 68., Holebas 71.)
Panathinaikosz-Kerkira 2-1 (Krisztodulopulosz 34., Cissé 44., ill. Sztolidisz 44.)
Kavala-Olympiakosz Volosz 0-1 (Martin 85.)
Arisz-Panszeirrakosz 3-1