Francia labdarúgás: Klasnic klasszisa okozta a Lyon vesztét

Szerző: shLétrehozva: 2008. december 6. 22:55
Nagy meglepetésre az utolsó pillanatban belőtt tizenegyessel végül 2-1-re nyert a kiesés ellen küzdő Nantes a bajnoki címvédő Lyon ellen a francia labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombat esti találkozóján.

LIGUE 1, 17. FORDULÓ:
NANTES-LYON 2-1 (0-1)
Gólszerző: Klasnic (60., 89. - a másodikat 11-esből), ill. Piquionne (43.)

Bár a Lyon bajnokhoz méltó módon kezdett a Nantes elleni idegenbeli fellépésén, végül még az egy pont sem jött össze. A múlt heti, Valenciennes elleni hazai 0-0 után tehát megint nem nyert a hétszeres bajnok.

Piquionne a 43. percben szerzett vezetést a sztárgárdának, ám egy óra elteltével a nemrégiben veseátültetésen átesett Ivan Klasnic egyenlített, majd egy büntetőből a 89. percben meg is nyerte övéinek a találkozót a forduló meglepetését okozva ezzel.

A Lyon még így is 3 ponttal vezet a Marseille előtt, a Nantes sorozatban második sikerével a tizenhatodik a húszcsapatos bajnokságban.