Fordított és nyert a lilák ellen a Paks

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 29. 16:34
A 24. percben Foxi még az Újpestnek szerzett vezetést, ám a második félidőben Kiss Tamás kétszer, Heffler pedig büntetőből volt eredményes. A paksiak emellett még két kapufát is szereztek, így győzelmük teljesen megérdemelt.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA, 7. FORDULÓ
PAKS – ÚJPEST 3-1 (0-1)
Paks, 300 néző. V: Arany (Nagy I. A., Petz)
PAKS: Csernyánszki – Pandur, Kiss T., Böde, Hanák – Szabó J., Tamási (Mészáros, 84.), Horváth S. (Weitner, 46.), Vári (Heffler, 65.), Buzás (Salamon, 46.) – Márkus (Pap, 69.). Vezetőedző: Gellei Imre
ÚJPEST: Kurucz – Kuss Z., Korcsmár, Lipták, Mijadinoski – Bori (Simon K., 46.), Bozics (Üveges, 55.), Foxi (Cutuk, 86.), Jucemar – Simon A. (Hibó, 72.), Szabó B. (Lázár, 46.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Kiss T. (48., 90.), Heffler (11-esből, 76.) ill. Foxi (24.)
Sárga lap: Vári (6.), Horváth S. (45.), ill. Foxi (45.), Üveges (58.)

Az első öt percben öt szögletet rúghattak a hazaiak, ez is jelezte, hogy a hazaiak nem sokat udvariaskodtak. Mivel az Újpest sem egy védekező típusú csapat, így aztán egész jó kis meccs kerekedett az első félidőben, ahol gyakorlatilag felváltva forogtak veszélyben a kapuk.

A gól azonban a 24. percig váratott magára, amikor is Lipták a saját térfeléről gyakorlatilag felszabadított, ám a labda érdekes ívet leírva a bal oldalon berobbanó Foxi elé került, aki 12 méterről úgy lőtt a kapu bal alsó sarkába, hogy még az első paksi mérkőzésén védő Csernyánszki is beleért (0-1).

A gólig a hazaiak veszélyeztettek többet, a gólt követően inkább a vendégek, de ettől függetlenül egy alkalommal Kurucz bravúrjára volt szükség, arra, hogy ne változzon a félidőben az eredmény.

A második félidő harmadik percében aztán a paksiak is betaláltak: Márkus lövése után a labda Korcsmárról pattant Kiss Tamás elé, aki aztán jobbról, tíz méterről lőtt a kapu bal oldalába (1-1).

Könnyedén fordíthattak volna is a hazaiak, hiszen a következő húsz percben kétszer is a kapufát találták el. Ez végül a 76. percben következett be, amikor a kitörő Weitner lábát húzta el Kurucz kapus. A büntetőt pedig Heffler vágta a kapu jobb oldalába, úgy hogy az újpesti hálóőr még bele tudott érni (2-1).

Hiába próbált meg az Újpest mindent az egyenlítésért, az utolsó percben egy kontra során Kiss fejelt a kapuba Weitner jobb oldali beadás után, így végül 3-1-re alakította a végeredményt.