Felemás magyar hétvége Skóciában

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 31. 18:02
Rósa Dénest kilenc nappal ezelőtt igazolta le a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban hatodik Hibernian, a magyar középpályás pedig máris a kezdőcsapatban kapott helyet a Motherwell elleni 1-1-es döntetlen alkalmával. Az örömben üröm, hogy közben László Csaba Hearts-a kikapott a Hamiltontól.

Inverness CT-Celtic vasárnap 15:00

Egy héttel ezelőtt Rósa Dénes még csupán hat percet kapott edzőjétől a Celtic ellen, ám az is elég volt neki ahhoz, hogy egy hatalmas kapufát rúgjon nagynevű ellenfelének. Akkor kikaptak az edinburgh-iek, ám a magyar játékos teljesítménye meggyőzhette a Hibs elöljáróit.

Már csak azért is, mert a szombati, Motherwell elleni csatára már kezdőként jelölték Rósát. Honfitársunk nem vallott szégyent, sőt, a második félidőben eldönthette volna övéi számára az amúgy „hatpontos” találkozót.

Lövése alig ment kapu fölé, így maradt az 1-1, no, meg a tény: Rósa Dénes első alkalommal játszott végig egy skót elsőosztályú bajnoki mérkőzést.

László Csaba viszont nem lehetett ennyire büszke fiaiara, hiszen tulajdonképpen sima vereséget szenvedtek a tabella alsó régiójában szerénykedő Hamiltontól. A 2-0-s botlás ellenére sem veszítették szem elől a szintén 38 pontos Dundee Unitedet, amely a Rangers vendégeként kapott ki hasonló arányban. A Heartsban egyébként nem is nevezték a nemrégiben leigazolt Balogh János kapust.

A 37 pontos Aberdeen sem használta ki riválisa hibáit, ők az utolsó előtti Falkirk otthonában veszítettek meglepetésre 1-0-ra.

Az egy ponttal egyelőre listavezető Celtic vasárnap játszik az Inverness ellen idegenben.