KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HIBERNIAN"
Őrület: egyenlítés 2-6-ról(!) - videó! 2010. május 7. 14:09 Videó! Egészen hihetetlen mérkőzésen játszott 12 gólos döntetlent a skót labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában a Motherwell és a Hibernian. A 6-6-os eredmény ráadásul nem mindennapi körülmények között alakult ki, hiszen a 65. percben a vendégek már 6-2-re vezettek, ám öt perc alatt három, majd a hosszabbításban egy negyedik találat egy pontot ért a tabellán negyedik helyen tanyázó hazai együttesnek.

Száguld a bajnoki cím felé a Celtic 2009. május 2. 18:12 Bár a forduló előtt mindössze egy pont különbség volt a Celtic, illetve az őt követő Rangers között, mégis úgy néz ki, a zöld-fehérek nagyon ragaszkodnak első helyükhöz. Gordon Strachan tanítványai ezúttal az Aberdeent verték 3-1-re idegenben. Rósa Dénes kezdett a Hibernianban a negyedik pozíciót elfoglaló Dundee United ellen, ám csapata hazai pályán 2-1-re kikapott.

László Csaba fiai ismét arattak 2009. április 4. 17:43 Gróf Dávidot kivéve minden magyar szóhoz jutott a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. A Dundee United otthonában 2-2-es döntetlent játszó Hibernianban Rósa Dénes és a Kilmarnock ellen 3-1-re nyerő Heartsban Balogh János is végig a pályán volt. A listavezető Celtic 4-0-ra porolta el az újonc Hamiltont.

Rósáék nyert meccsen vesztettek pontot 2009. április 4. 16:06 Rósa Dénes csapata, a Hibernian idegenben játszott 2-2-es döntetlent a Dundee United otthonában. Már két góllal is vezetett a vendéggárda, ám a végén egy pontot otthon tartott a Dundee. Rósa Dénes végig a pályán volt.

László Csabáék bravúrja a Rangers ellen 2009. március 21. 18:33 László Csaba együttese, a Hearts 2-2-es döntetlent játszott a Rangers otthonában a skót labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. Rósa Dénes végigjátszotta a Hibernian Aberdeen elleni, 0-0-s döntetlennel végződő hazai meccsét. A Rangers nagy lehetőséget szalasztott el, egy esetleges győzelemmel ideiglenesen átvehette volna a vezetést a taballán (a Celtic egy meccsel kevesebbet játszott).

László Csaba csapata a bronzra hajt 2009. február 14. 18:33 Hátrányból fordítva tudott diadalmaskodni a László Csaba vezette Hearts az Aberdeen elleni mérkőzésen a skót labdarúgó-bajnokságban 2-1-re. A korábbi ferencvárosi középpályás, Rósa Dénes is végigjátszotta a maga találkozóját, ám a Hibernian csak egy pontot tudott elcsenni a Kilmarnock otthonából..

Felemás magyar hétvége Skóciában 2009. január 31. 18:02 Rósa Dénest kilenc nappal ezelőtt igazolta le a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban hatodik Hibernian, a magyar középpályás pedig máris a kezdőcsapatban kapott helyet a Motherwell elleni 1-1-es döntetlen alkalmával. Az örömben üröm, hogy közben László Csaba Hearts-a kikapott a Hamiltontól.

Rósa Dénes a skót élvonalba igazolt 2009. január 22. 14:51 Rósa Dénes klubot váltott. A 31 éves magyar futballista a Wolverhampton Wanderersből ingyen került a skót bajnokságban jelenleg hatodik Hibernianshoz.

(Gól)parádésan mutatkozott be Guardiola 2008. július 24. 22:44 A skóciai edzőtáborban meggyőző, ám könnyed játékkal, hat lőtt góllal, nulla kapott ellenében mutatkozott be az immár Pep Guardiola gardírozta FC Barcelona, amely leradírozta a pályáról vendéglátóját, a skót középcsapat Hiberniant. A mérkőzésen nem volt egy súlycsoportban a két együttes, a nem kissé felforgatott katalánok már a 26. percben négy góllal vezettek.