Duisburg, Rostock: irány a másodosztály

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 10. 17:25
A bajnoki cím után két kieső személye is eldőlt a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában: a Duisburg és a Rostock már matematikailag is búcsúzott az első osztálytól. A Nürnbergnek berlini veresége ellenére is van még reménye.

A mérkőzés előtt a Rostock helyzete volt a leginkább reménytelen, hiszen a Hansa öt pontra volt a legrosszabb még bentmaradó helytől. A keletnémet együttes a Leverkusent látta vendégül a 33. fordulóban, és a 40. percben a vendégek jutottak előnyhöz: Simon Rolfes magabiztosan értékesítette a Bayer javára megítélt tizenegyest.

Az 58. percben ismét a büntetőpontról volt eredményes a gyógyszergyári csapat, ezúttal Gonzalo Castro lőtt gólt. A 67. percben Menga még szépíteni tudott, de az utolsó hét percben emberhátrányban játszó Bayer kiharcolta a győzelmet.

A Rostockot követte a Duisburg, amely pedig feltámadni látszott a már bajnok Bayern ellen. A müncheniek az első félidőben iskolajátékot produkáltak, és miután az első húsz percben Ottl egyszer, Podolski pedig kétszer talált be, úgy tűnt: minden eldőlt.

Az MSV azonban a második félidő első tíz percében Tararache és Daun góljaival csökkentette hátrányát, a döntetlent jelentő harmadik gólt azonban már nem tudta megszerezni.

Vereséget szenvedett a Nürnberg, ám mivel a Bielefeld otthon nem tudta legyűrni a Bochumot, Thomas von Heesen együttesének matematikailag még van reménye a bentmaradásra. Biztosította első osztályú tagságát a Cottbus, amely hazai pályán verte meg a Hamburgot.

Három magyar játékos is pályára lépett a fordulóban, de közülük csak Dárdai Pál örülhetett győzelemnek, hiszen a Nürnberg ellen diadalmaskodott a Hertha. A magyar középpályás a 65. percben állt be Lustenberger helyére.

Hajnal Tamás és Huszti Szabolcs is kezdőként kapott szerepet, ám mind a Karlsruhe, mind a Hannover vereséget szenvedett. A hannoveri futballista legalább eredményes volt, 6-0 után a szépítő gólt szerezte: miután kihagyta a tizenegyest, a kipattanót már befejelte a hálóba. Hajnal Tamás 81 percet kapott a KSC-ben.

33. FORDULÓ
VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 4–0 (2-0)
Wolfsburg, Volkswagen Arena, 26 000 néző, vezette: Wolfgang Stark
Wolfsburg: Benaglio - Riether, Schäfer, Costa, Simunek, Marcelinho (Dejagah, 46.), Gentner, Josue, Hasebe (Niang, 80.), Dzeko, Grafite (Krzynowek, 70.)
Stuttgart: Schäfer – Magnin, F. Meira, Delpierre, Osorio, Bastürk, Pardo (A. da Silva, 61.), Hilbert, Hitzlsperger (Khedira, 58.), Cacau (Pischorn, 81.), Gomez
Gólszerző: 1-0 Marcelinho (16.), 2-0 Dzeko (22.), 3-0 Costa (55.), 4-0 Dejagah (75.)
Sárga lap: Cacau (45.), Simunek (58.), Grafite (66.), Magnin (75.)
Piros lap: F. Meira (19.)

33. FORDULÓ
MSV Duisburg – FC Bayern München 2–3 (0-3)
Duisburg, MSV-Arena, 31 500 néző, vezette: Michael Weiner
Duisburg: Starke – Schlicke, Caceres (Neumayr, 82.), Lamey, Avalos, Tararache, Georgijev, Maicon (Niculescu, 67.), Veigneau, Daun (Vrucina, 76.), Ishiaku
Bayern: Kahn – Sagnol, Van Buyten, Demichelis, Jansen (Lell, 82.), Schweinsteiger, Ottl, Van Bommel (Zé Roberto, 73.), Sosa, Schlaudraff (Kroos, 73.), Podolski
Gólszerző: 3-1 Tararache (48.), 3-2 Daun (53.), ill. 0-1 Ottl (3.), 0-2, 0-3 Podolski (18., 20.)
Sárga lap: Van Bommel (62.), Tararache (81.)

33. FORDULÓ
Hansa Rostock – Leverkusen 1–2 (0-1)
Rostock, Ostseestadion, 23 000 néző, vezette: Günter Perl
Rostock: Hahnel – Sebastian, Bülow, Orestes, Lukimya-Mulongoti, Rydlewicz (Menga, 56.), Rahn, Rathgeb, Yelen (Agali, 88.), Kern, Cetkovics (Dorn, 56.)
Leverkusen: Adler – Sarpei, Callsen-Bracker, Sinkiewicz (Hegeler, 50.), Castro, Barbarez, Rolfes, Barnetta, Vidal, Risse (Dum, 72.), Buljikin (Gekasz, 82.)
Gólszerző: 1-2 Menga (67.), ill. 0-1 Rolfes (40., 11-esből), 0-2 Castro (57., 11-esből)
Sárga lap: Orestes (24.), Buljikin (41.), Hegeler (64.), Bülow (72.)
Piros lap: Hegeler (83.)

33. FORDULÓ
Hertha BSC – Nürnberg 1–0 (0-0)
Berlin, Olimpiai Stadion, 40 000 néző, vezette: Babak Rafati
Hertha: Drobny – Simunic, Friedrich, Von Bergen, Mineiro, Piszczek, Lustenberger (Dárdai, 65.), Raffael (Chahed, 87.), Kacar, Skacel, Pantelics (Domovcsijszkij, 76.)
Nürnberg: Klewer – Wolf, Jacobsen, Pinola, Abardonado, Engelhardt (Vittek, 76.), Mintal (Misimovic, 50.), Szaenko, Galasek, Koller, Hariszteasz
Gólszerző: 1-0 Raffael (74.)
Sárga lap: Vittek (90.)

33. FORDULÓ
Energie Cottbus – SV Hamburg 2–0 (1-0)
Cottbus, Barátság Stadion, 22 476 néző, vezette: Dr. Markus Merk
Cottbus: Tremmel – Da Silva, Kukielka, Mitreski, Radeljics, T. Rost, Skela (Jelics, 90.), Rivic (Sao, 77.), Sörensen, Vasziljevics, Rangelov (Papadopoulos, 83.)
Hamburg: F. Rost – Reinhardt, Brecko (Demel, 57.), Atouba, Mathijsen, Jarolim (Trochowski, 70.), Olic, Van der Vaart, De Jong, Kompany (Sorin, 57.), Guerrero
Gólszerző: 1-0 Rivic (29.), 2-0 Sörensen (84.)
Sárga lap: Rangelov (82.)

33. FORDULÓ
Karlsruhe SC – VfL Bochum 1–3 (0-1)
Karlsruhe, Wildparkstadion, 29 000 néző, vezette: Peter Gagelmann
Karlsruhe: Miller – Franz, Eggimann, Dick, Eichner, Hajnal (Staffeldt, 81.), Mutzel, Freis (Timm, 77.), Buck (Porcello, 46.), Iasvili, Kapllani
Bochum: Lastuvka – Drsek (Mavraj, 69.), Bonig, Yahia, Pfertzel, Dabrowski, Azaouagh (Ono, 76.), Zdebel (Schröder, 63.), Joel Epalle, Auer, Sestak
Gólszerző: 1-3 Eggimann (88.), ill. 0-1 Azaouagh (45.), 0-2 Dabrowski (48.), 0-3 Sesztak (50.)
Sárga lap: Zdebel (32.), Dabrowski (37.)

33. FORDULÓ
Arminia Bielefeld – Dortmund 2–2 (2-1)
Bielefeld, Alm Stadion, 25 000 néző, vezette: Herbert Fandel
Bielefeld: Fernandez – Schuler, Gabriel, Bollmann, Mijatovic, Kauf, Marx (Böhme, 87.), Kirch (Eigler, 87.), Wichniarek, Zuma, Halfar (Kamper, 61.)
Dortmund: Höttecke – R. Kovac, Wörns, Dede, Rukavina (Senesie, 56.), Buckley (Hummels, 71.), Federico (Gordon, 87.), Kruska, Tinga, Blaszczykowski, Frei
Gólszerző: 1-0 Marx (24., 11-esből), 2-1 Wichniarek (34.), ill. 1-1 Buckley (28.), 2-2 Fernandez (83., öngól)
Sárga lap: Wörns (16.), R. Kovac (72.), Bollmann (84.), Frei (90.), Kauf (91.)
Piros lap: R. Kovac (79.)

33. FORDULÓ
Werder Bremen – Hannover 6–1 (2-0)
Bréma, Weserstadion, 42100 néző, vezette: Knut Kircher
Bremen: Wiese – Fritz, Mertesacker, Pasanen, Naldo, Frings, Borowski (Özil, 76.), D. Jensen (Hunt, 35.), Diego, Almeida (Klasnic, 70.), Rosenberg
Hannover: Enke – Cherundolo, Schulz, Vinicius, Ismael, Lala, Lauth (Zizzo, 70.), Huszti, Bruggink (Hashemian, 57.), Stajner, Rosenthal
Gólszerző: 1-0 Almeida (14.), 2-0 Naldo (27.), 3-0 Borowski (73.), 4-0 Klasnic (80.), 5-0 Rosenberg (82.), 6-0 Hunt (87.), ill. 6-1 Huszti (91.)
Sárga lap: Rosenthal (11.), Cherundolo (20.), Schulz (23.), Lala (79.), Huszti (83.)