Dárdai klubrekorder lett Berlinben

Szerző: shLétrehozva: 2010. március 13. 20:40
Dárdai Pál a múlt héten beérte, szombaton pedig meg is előzte Michael Sziedatot a Hertha örökrangsorában 281. Bundesliga I-es mérkőzésével. Ezzel a magyar középpályás lett a berlini együttes új klubrekordere.

Dárdai kezdőként lépett pályára a Nürnberg ellen, a 67. percben Gojko Kacsar állt be a helyére.

Maga az eredmény méltatlan volt a kedden 34 esztendős legenda ünnepléséhez, a vendégek késői góljával mind a három pontot elhozták az Olimpiai Stadionból.

A vereség mélyen érintette a hazai drukkereket: egy csoportjuk berohant a pályára, és a biztonságiaknak kellett visszazavarniuk őket.

A 4-1-re diadalmaskodó Dortmundba a 63. percben állt be Hajnal Tamás Mohamed Zidan cseréjeként.

Szalai Ádám végig a kispadot koptatta Mainzban, Lőw Zsolt még nem épült fel sérüléséből.

A Bayern nagy nehézségek árán, Arjen Robben két góljával fektette két vállra otthon a Freiburgot.

BUNDESLIGA, 26. FORDULÓ:
Hertha-Nürnberg 1-2 (Gekasz 36., ill. Bunjaku 61., Hariszteasz 90.)
Bochum-Borussia Dortmund 1-4 (Holtby 53., ill. Kehl 18., Zidan 27., Barrios 74., 77.)
Mainz-Köln 1-0 (Schürrle 56.)
Mönchengladbach-Wolfsburg 0-4 (Misimovic 41., Dzeko 49., 80. - előbbit 11-esből, Gentner 58.)
Hannover-Eintracht Frankfurt 2-1 (Andreasen 13., Pinto 57., ill. H. Altintop 45.)
Bayern München-Freiburg 2-1 (Robben 76., 83. - utóbbit 11-esből, ill. Makiadi 31.)