BL: továbbment az Aalborg, az Artmedia, a Basel és a Sparta Praha

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 6. 22:20
A Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába jutott az Aalborg, az Artmedia Petrzalka, a Basel és a Sparta Praha, miután sikerrel vették a második fordulóbeli akadályt.

Az Aalborg az esélyeknek megfelelően simán búcsúztatta boszniai ellenfelét, a dánok a hazai 5-0-s siker után az idegenbeli visszavágó félidejében 1-0-ra vezettek, a lefújáskor pedig még mindig náluk volt az egygólos előny. Az Aalborg ellenfele a selejtező harmadik fordulójában a litván FBK Kaunas együttes lesz.

A szlovák Artmedia Petrzalka 3-0-s félidőt követően 4-2-re verte a finn Tampere United gárdáját, így előbbiek 7-3-as összesítéssel léphettek tovább. A BL-főtáblárért egy igazi nagycsapat, az olasz Juventus vár rájuk.

A svájci Basel 5-3-as összesítéssel búcsúztatta a svéd Göteborg együttesést, az idegenbeli 1-1-es döntetlen után hazai pályáén 4-.2-re nyerték a visszavágót. Utóbbi összecsapáson a svédek kétszer is vezetéshez jutottak, de a hazaiak mindkétszer egyenlítettek, majd a hajrában Ergic duplájával eldöntötte a továbbjutást. A selejtező harmadik fordulójában a portugál Vitoria Guimares lesz az ellenfelük.

A Sparta Praha kettős győzelemmel, kapott gól nélkül búcsúztatta moldáviai ellenfelét, az FC Sheriff csapatát, a főtábláért a cseheknek a görög Panathinaikosz kellene kiejteniük.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ:
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ:
  • FK Modrica (boszniai) - AaB Aalborg (dán) 1-2
  • Továbbjutott az Aalborg, 7-1-gyel
  • Basel (svájci) - IFK Göteborg (svéd) 4-2 (Huggel 26., Chipperfield 71., Ergic 84. – 11-esből, Ergic 91., ill. Wernblom 19., Söder 53.)
  • Tj. a Basel, 5-3-mal
  • Artmedia Petrzalka (szlovák) - Tampere United (finn) 4-2 (Kozak 9. – 11-esből, Pospech 35., Halenar 45., Piroska 78., ill. James 71., Hjelm 79.)
  • Tj. az Artmedia Petrzalka, 7-3-mal
  • Sparta Praha (cseh) - FC Sheriff (moldovai) 2-0 (Vorisek 45., Kulic 48.)Tj. a Sparta Praha, 3-0-lal