Bajnokot vert a kaposvári együttes

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 25. 21:06
A 2008-2009-es bajnoki évad nyitómérkőzésén rögtön borult a papírforma: a kulcsembereit vesztett, a nyári szünetben teljesen átalakult Kaposvár 3-0-ás félidő után 3-1-re verte a bajnok MTK-t. A találkozó első félidejében villámlás miatt szünetet rendelt el a játékvezető, a folytatásban viszont tizenöt perc alatt három gólt szerzett a házigazda...

Fotó: Muzslay Péter
SOPRONI LIGA, 1. FORDULÓ:
Gabona Trans Kaposvár – MTK 3-1 (3-0)
Kaposvár, 2500 néző. V.: Szabó Zs. (Kispál, Márton)
Kaposvár: Kovács Z. – Graszl K. (Petrók, 74. p.), Ribi, Zahorecz, Bogdán (Farkas Z., 70. p.) - Kovácsevics, Grúz, Obrics, Szakály D. (Wilfrid, 79. p.) - Farkas K., Bozsovics. Vezetőedző: Prukner László.
MTK: Végh – Horváth L. Lambulics, Pintér Á, Pollák – Nagy G. (Kulcsár, 46. p.), Zsidai, Pátkai, Szabó Á. (Pál, 46. p.)- Urbán (Hrepka, 59. p.), Bori. Szakmai igazgató: Garami József.
Gólszerzők: Zahorecz a 26., a 30. (mindkettőt 11-esből), Bozsovics a 37., Bori a 85. percben.
Sárga lap: Bozsovics az 58., Hrepka a 64., Horváth L. a 93. percben.

Erre az évadnyitó mérkőzésre alighanem még sokáig emlékezni fogunk…

A nyáron szinte teljesen átalakuló Kaposvár szerény reményekkel vette fel a harcot a bajnokcsapattal, és az első tizenöt perc után úgy tűnt: nem is borul a papírforma. A fővárosiak fokozatosan átvették a játék irányítását, de csak körbejáratták a labdát a hazai térfélen, igazi helyzetet nem tudtak kialakítani.

A 22. percben aztán nagyot dörrent az ég a stadion felett és egy hatalmas villámot is láthattunk, Szabó Zsolt játékvezető pedig – ahogy azt ilyenkor kell – azonnal az öltözőbe rendelte a játékosokat. A néhány perces kényszerszünet után olyan történt, amire valószínűleg senki nem számított: szűk negyedóra alatt háromgólos előnyhöz jutott a Rákóczi…

A 26. percben Zsidai László rossz ütemben csúszott be az MTK tizenhatosán belül, Farkas Krisztián elesett, a bíró pedig tizenegyest ítélt. A somogyiak állandó büntetőrúgó embere, Zahorecz Krisztián élt a lehetőséggel: a kapu közepébe lőtt. 1-0.

Négy perccel később Mladen Lambulics hibázott a büntetőterületen belül, megint Farkas került a földre, jöhetett az újabb tizenegyes. Zahorecz ezúttal a kapu bal oldalát választotta. 2-0.

A 37. percben tovább növelte előnyét a Kaposvár. Az élvonalban újonc, Szolnokról szerződtetett Farkas Krisztián balról adott középre, az érkező csatártárs, Bojan Bozsovics pedig közelről a kapu bal sarkába csúsztatott. 3-0.

Nem meglepő: a kaposváriakat vastaps búcsúztatta az első félidő végén…

A második félidőben az MTK nagy erőket mozgósított azért, hogy javítson szomorú helyzetén. Garami József kettőt cserélt, az 59. percben pedig Hrepka Ádámot is a pályára küldte. A vendégek többet birtokolták a labdát, de a lelkes kaposváriak – szó szerint – jól állták a sarat.

A bajnok a 85. percben szépített: Bori Gábort buktatták 17 méterre a Rákóczi kapujától, a szabadrúgást a sértett végezte el, és a labda utat talált a háló közepébe. 3-1.

A nyári szünetben átalakult kaposváriak győzelme meglepő, de megérdemelt.

EDZŐSZEMMEL
Prukner László: - Ez még nem csapatjáték, hanem csúszás-mászás volt, de örülünk a jó rajtnak.
Garami József: - Gratulálok a kaposváriaknak, jól játszottak.