A baktaiak öt hét után győztek újra

Szerző: shLétrehozva: 2008. április 21. 20:58
Illés László mesteri góljával 1-0-ra verte a vendég Mezőkövesd együttesét a Baktalórántháza a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 23. fordulójában. Az értékes három ponttal a szabolcsi csapat nagy lépést tett a biztos bennmaradás felé.

Baktalórántháza VSE–Mezőkövesd 1–0 (0–0)
Baktalórántháza, 300 néző, v.: Veizer.
Baktalórántháza: Szalánczi – Márkus, Czerula, Koskovits, Illés Gy. – Pálvölgyi, Rakóczi, Illés L. (Nagy D., 67. perc), Saliga Z. – Kozma J. (Tóth Sz., 89.), Szabó R. (Laskai M., 54.). Edző: Kovács János.
Mezőkövesd: Gábor – Vágó Z., Toplenszki, Udvari, Risztics – Ragó, Vígh F. (Bogdány Cs., 53.), Boros, Varga Z. (Fekete V., 53.) – Szalatics, Olasz J. Edző: Huszák Géza.
51. perc: Illés L. tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbról 15 méterről mesteri mozdulattal emelt a kissé kint álló Gábor felett a jobb felső sarokba, 1–0.

Kovács János, a Baktalórántháza edzője korábban ugyancsak mestere volt annak a Huszák Gézának, aki most mint edzőkolléga ült le ellenfélként a vendégek kispadjára.

Huszák mester három hete vette át a Mezőkövesd irányítását, és az eddig lejátszott két mérkőzésen egy győzelmet és egy döntetlent könyvelhetett el vele, a már-már kilátástalan helyzetben lévő borsodi alakulat.

Jól tudta ezt a baktaiak mestere Kovács János is, ráadásul több állandó kezdőjátékosát is nélkülöznie kellett sérülések miatt, így egy cseppet sem várta nyugodtan a találkozót.

Nem véletlenül nyilatkozta a mérkőzést követően, hogy „Szó szerint kibirkóztuk, ezt a számunkra nagyon fontos győzelmet”.

A baktai játékosok és vezetők most egy kissé fellélegezhetnek, hiszen a kiesés közvetlen veszélye már elkerüli őket, így görcsoldóként is hathatott rájuk ez a győzelem a további mérkőzések előtt.

EDZŐSZEMMEL
Kovács János: – Szó szerint kibirkóztuk ezt a számunkra nagyon fontos győzelmet.
Huszák Géza: – Ismét nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat, a helyzeteink megvoltak, de szokás szerint mi kaptuk a gólt.