Az egyik együttes negyedik sikeréig tartó párharc első két állomását Kaliforniában játsszák a csapatok, köszönhetően a Lakers jobb alapszakaszbeli teljesítményének. Hogy ez mennyiben befolyásolja majd a párharc végeredményét, azt egyelőre még nem tudjuk, az azonban biztos, hogy a történelem során az a csapat, amely a nagydöntő első meccsén győzelmet aratott – függetlenül attól, hogy otthon vagy idegenben tette mindezt – közel 80 százalékban a bajnoki címet is megszerezte.
A hazaiak a mérkőzés elején azonnal a saját kezükbe vették az irányítást, ám a játékrész közepén elvesztették a fonalat és egy pocsék 5 perces szakaszt produkáltak. A bostoniak azonban erőtlenül játékukkal nem tudták kihasználni az előttük adódó lehetőségeket és ez alatt az idő alatt csupán 6 pontig jutottak, így a negyed végén 26-21 volt az állás.
Nagyobb problémát jelentett, hogy a zöld-fehéreknek rengeteg személyi hibát fújtak be a játékvezetők. Ez alaposan rányomta a bélyegét a bostoniak játékára, akik tartva a kipontozódás rémétől, visszafogták magukat és rájuk nem jellemző stílusban kosaraztak.
Garnett sem érti... | Fotó: Reuters |
A túloldalon a sokoldalú Lamar Odom ismét irányítóként tevékenykedett, amire szükség is volt, mert az eredetileg ezen a poszton játszó Derek Fisher szintén szorgalmasan gyűjtögette a személyiket, így Ray Allenhez hasonlóan a mérkőzés nagy részében a padon ücsörgött. A gépezet azonban nélküle is remekül működött, Kobe Bryant és a csereemberek nagyszerű játékának hála már 11 ponttal is meglépett a Lakers, a félidő végén aztán be kellett érniük 9 egységnyi előnnyel.
A remek tripladobó hírében álló Allen hiányában a Boston taktikai hátrányba is került, ráadásul kimagasló egyéni teljesítmény sem akadt a csapatban, így Kobe-ék demoralizáló 20 pontos előnnyel kezdhették a negyedik negyedet, ahol bár a Boston már jobban játszott, nem tudta ledolgozni a különbséget.
A Nagy Hármas tagjai Kevin Garnett, Ray Allen és Paul Pierce közül csupán utóbbi nyújtott elfogadható játékot, 24 pontjával és 9 lepattanójával közel került a dupla-duplához. Pau Gasol viszont alaposan kivette a részét a sikerből, s bár most sem játszott valami látványosan, 4-es poszton minőségi különbséget jelentett Garnettel szemben, aki ezen az estén valahogy nem találta a helyét a pályán.
A Los Angeles Lakers-Boston Celtics szuperdöntő magyar idő szerint péntek hajnalban veszi kezdetét. Talán mondani sem kell, a párharc az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 2009-2010-es kiírásában is az egyik fél...
Tovább a teljes cikkhez »
Június 3-án kezdetét veszi az észak-Amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) 2010-es nagydöntője, ahol idén csakúgy, mint 2008-ban a Boston Celtics és a Los Angeles Lakers csap össze egymással. A bajnokság legnagyobb múltra...
Tovább a teljes cikkhez »
Június 3-án kezdetét veszi az Észak-Amerikai Profi Kosárlabdaliga (NBA) 2010-es Nagydöntője, ahol idén csakúgy, mint 2008-ban a Boston Celtics és a Los Angeles Lakers csap össze egymással. A profiliga legnagyobb múltra...
Tovább a teljes cikkhez »