KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LOS ANGELES LAKERS"
34 ponttal kapott ki a Lakers 2014. november 22. 12:18 A címvédő San Antonio Spurs rendkívül könnyedén, 29 pontos különbséggel nyert a Minnesota Timberwolves otthonában, míg a Los Angeles Lakers elég komoly verést kapott, hiszen 34 ponttal kaptak ki a Dallas Maverickstől péntek este. A Cleveland Cavaliers is zakózott LeBron Jamesszel

Szedi a sátorfáját a Lakers edzője 2014. május 1. 11:38 Lemondott posztjáról szerdán az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Los Angeles Lakers vezetőedzője, Mike D'Antoni.

Klubrekorddal nyert a Lakers 2014. március 26. 13:06 A Los Angeles Lakers klubrekordot jelentő 51 pontot dobott a harmadik negyedben, s végül könnyedén nyert a vendég New York ellen az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) keddi játéknapján.

Padlóra küldték a Lakerst - videó 2013. április 27. 10:57 Története legsúlyosabb hazai rájátszásbeli vereségét szenvedte el a Los Angeles Lakers az NBA-ben pénteken, miután 31 ponttal kikapott a San Antonio Spurstől a Nyugati-főcsoport negyeddöntőjében. Már csak egy meccsre a kieséstől a kaliforniaiak. Gasolon és Howardon kívül senki sem tudott felnőni a feladathoz a Nasht és Bryantet nélkülöző Lakersnől, ennek tudható be a bántóan sima vereség. A Boston sem kapott esélyt a Knickstől, a Warriors-Nuggets párharcnak még messze a vége.

A Spurs kifogta a Lakerst a rájátszásban 2013. április 18. 10:03 Metta Worldpeace, a Lakers sztárja szerint, ha az ember el tudott jutni a Holdra, akkor a Lakers is meg tudja nyerni az NBA-t úgy, hogy hetedik kiemeltként kezd a rájátszásban... Elkelt az utolsó kiadó hely, a Los Angeles-iek (az utóbbi három hónapban 28-13) tehát kiszenvedték a bejutást, amely már azzal eldőlt a játéknapon, hogy a Utah Jazz - egyébként sima - vereséget szenvedett a Memphis otthonában. A hetedik helyen zárta az alapszakaszt a Lakers a Houston elleni sikerrel, Pau Gasol tripla duplája és Dwight Howard 18 lepattanója nélkül ez nem jött volna össze.

Bajban a Lakers 2013. március 30. 11:20 Idegenben tudott nyerni a Utah Jazz, és visszavette a nyolcadik helyet a Lakerstől Nyugaton (jobb egymás elleni mérlegének köszönhetően). A következő hét meccsből hatot otthon játszik a Utah, valószínűleg huszáros hajrá kell majd a Lakerstől, ha be akar jutni a rájátszásba. A 36 pontos LeBron James vezetésével visszatalált a győztes útra a Miami Heat, amelynek különleges győzelmi szériáját (27 meccs, minden idők második leghosszabbja) a Chicago adta át a múltnak pár nappal ezelőtt. Kevin Durant is 36 pontot szórt, de az Oklahoma így is elvérzett Minnesotában.

Óriási mázlival nyert a Lakers 2013. február 4. 12:38 "A Lakersnek mostmár minden meccs olyan, mintha a rájátszásban játszanák azt" - nyilatkozta a vezetőedző Mike D'Antoni, aki lerágta a körmét, de örülhet, ismét ünnepelhetett a meccs végén, kezd kikászálódni a kátyúból együttese. Pau Gasol 23 pontot dobott, 10 lepattanóval vétette észre magát, ezzel elévülhetetlen érdemeket szerzett a vasárnapi győzelemben. A Los Angeles-iek 18 ponttal is vezettek a harmadik negyedben, de a végén az kellett a 98-97-es sikerhez, hogy két büntetőrontást mutasson be hazai pályán a Detroit Pistons. A Miami Heat két sztárja, LeBron James és Chris Bosh együtt közel 60 pontig jutott, nem is nyerhetett más Torontóban, mint vendégcsapat. A Boston eddig egész jól elvan irányítója, Rajon Rondo nélkül, már negyedik meccsét nyerte sorozatban.

Steve Nash a Lakersben! 2012. július 5. 12:16 A Los Angeleres Lakers szerződést kötött az NBA egyik legnevesebb irányítójával, a veterán Steve Nash-sel, aki 25 millió dollárt kereshet majd három év alatt a kaliforniaiaknál. Az igazolásról a játékos számolt be az ESPN televíziónak.

Brutális könyökös Los Angelesben - videó 2012. április 23. 09:44 A Los Angeles Lakers kétszeres hosszabbításban nyert az Oklahoma City Thunder ellen az NBA alapszakaszának egyik utolsó meccsén. A legemlékezetesebb pillanat mégsem egy hárompontos vagy egy zsákolás volt, hanem egy brutális könyökütés.

Címvédőt vert a Lakers, Clippers-csúcs 2012. február 23. 10:50 A Los Angeles Lakers a címvédő Dallasban tudott nyerni, a Los Angeles Clippers pedig az 1974-75-ös szezon óta nem kezdett ilyen jól (20 győzelem, 11 vereség) az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). A liga üdvöskéje, Jeremy Lin 17 ponttal és 9 assziszttal melegített a LeBron Jamesszel való csütörtöki találkozásra - a Knicks ezúttal az Atlantát hagyta állva. Minneapolisban és Phoenixben "meleg volt a pite".