KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BOSTON CELTICS"
Tönkreverték a Bostont 2013. december 23. 09:54 Paul George 24 pontjával és a szezonban már harmadszor tripla duplázó Lance Stevenson vezetésével kiütötte a keleti listavezető Indiana Pacers a Boston Celtics csapatát az NBA vasárnapi játéknapján (106-79). Hibbert és Granger is kitett magáért (10 pont fölé jutott), a hajrára gyakorlatilag feladta a küzdelmet a Celtics. Az Oklahoma City otthon csúszott el, a Los Angeles Clippers viszont legyűrte a Minnesotát.

Padlón a Celtics 2013. november 5. 09:45 Az 1969-1970-es szezon óta először fordul elő, hogy négy vereséggel kezdi az NBA-szezont a Boston Celtics, amely alaposan meggyengült a nyáron, Paul Pierce és Kevin Garnett is elkerült a csapattól, miközben Rajon Rondo még mindig sérült. Pedig a negyedik negyed elején még vezettek a bostoniak (öt ponttal) az előző évadban főcsoportdöntős Memphis otthonában. A Clippers egy félidő alatt közel 80 pontot, összesen 132-t dobott a szintén szebb napokat is megélt Houston Rocketsnek.

A Miami nyerte a hetediket, ismét döntős 2012. június 10. 10:37 Nagy hármasának (Dwyane Wade, Chris Bosh, LeBron James) köszönhette a Miami Heat kosárlabdacsapata, hogy egymás után másodszor is bejutott az NBA nagydöntőjébe. Csak ez a trió volt eredményes a záró negyedben, ahol 28-15-re, összességében pedig 101-88-ra diadalmaskodtak a floridaiak péntek este hazai pályán, a Boston Celtics elleni hazai meccsen.

Hetedik mérkőzés dönt Bostonban 2012. május 24. 09:17 A Philadelphia 76ers 82-75-re legyőzte a vendég Boston Celtics csapatát, így a keleti elődöntőben a hetedik mérkőzés dönt majd a továbbjutásról az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). Harmadszor is visszavágott tehát a korábbi klasszisa, Allen Iverson előtt játszó Sixers, de ahhoz, hogy 2001 után ismét döntőben játszhasson, bravúrra lesz szüksége.

Ő már Larry Birdnél is jobb - videó 2012. február 8. 10:22 Paul Pierce 15 pontjának is köszönhetően a Boston 94-84-re legyőzte a Charlotte-ot az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). A sorozatban ötödik győzelmét aratott Celtics csillaga ezzel már a második legeredményesebb a klub történetében, ezúttal a legendát, Larry Birdöt előzte meg. Monta Ellis élete legjobb teljesítménye sem volt elég ahhoz, hogy a Golden State legyőzze a ligaelső Oklahomát. A kosaras 48 pontot dobott.

Történelmi bukás és csoda az NBA-ben 2012. január 24. 09:57 Az Orlando története legborzasztóbb teljesítményét nyújtva 87-56-os vereséget szenvedett a tartalékosnak mondható Boston otthonában az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). Ráadásul az egykori Magic-játékos, Brandon Bass és Paul Pierce járt az élen a Celtics-sikerben: mindketten 19-19 pontot dobtak. Tim Duncan egy utolsó másodpercben eleresztett horogdobással nyerte meg a meccset a Spursnek, a Dallas Mavericks pedig sorozatban már hét meccse veretlen odahaza. A Memphis meg csodát tett: mínuszt 20-ról, az utolsó negyedet 39-22-re nyerve fordított és nyert 91-90-re a Golden State vendégeként.

Visszavonul Shaquille O'Neal - videó 2011. június 2. 10:44 A Bostonnál eltöltött rövid, sikertelen szezon után érett a bejelentés, amely szerdán megérkezett, Shaquille O'Neal, minden idők egyik legjobb kosárlabdázó centere 19 év után befejezi pályafutását. Legnagyobb sikerei helyszínén, Los Angelesben a Lakers kész visszavonultatni 34-es számú mezét.

NBA: Wade és James 77 pontja döntőt ért 2011. május 12. 09:07 Bár a hajrában 87-81-re vesztésre állt, a mérkőzést 16-0-s sorozattal befejezve 97-87-re győzött a Miami Heat és bejutott az NBA keleti főcsoportjának döntőjébe. A Boston Celtics vesztét a 34 pontig jutott Dwyane Wade, és 33-at szóró LeBron James voltm így nyugodtan várhatják a másik ág győztesét, ahol a Chicago 3-2-re vezet az Atlanta ellen. Az Oklahoma simán nyert a Memphis ellen, így egy sikerre van a nyugati finálétól, ahol a Dallas várja.

NBA: hosszabbításos krimi Memphisben 2011. május 8. 10:06 Az Oklahoma a harmadik negyedben 15 ponttal is vezetett Memphisben, a végén mégis futnia kellett az eredmény után. Bár az egyenlítés 52 másodperccel a rendes játékidő vége előtt összejött, a ráadásban a lendületbe jött Grizzlies „felfalta" az ellenfelét, és 101-93-as sikerével 2-1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. A Miami-Boston csata ugyancsak 2-1-re módosult, miután Celtics a 28 pontos Kevin Garnett vezetésével 97-81-re megnyerte az első hazai meccsét.

A Miami Heat másodszor sem kegyelmezett 2011. május 4. 09:05 LeBron James 35, Dwyane Wade 28, Chris Bosh pedig 17 pontig jutott, ez lényegében elegendő volt a Miami Heatnek, hogy 2-0-s előnybe kerüljön a keleti címvédő Boston Celtics ellen az NBA rájátszásának elődöntőjében. Egyenlített az Oklahoma City Thunder a Memphis Grizzlies ellen. A csapatok szombaton a harmadik mérkőzésekkel folytatják a párharcokat.