Biffle győzött, Edwards állt az élre

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 15. 08:34
Első győzelmét aratta a szezonban Greg Biffle az amerikai NASCAR (Szériaautók Versenyének Nemzeti Szövetsége) királykategóriája, a Sprint Kupa-sorozat New Hampshire-i versenyén. A viadal egyben a „rájátszás”, azaz a Hajsza a bajnoki címért elnevezésű szakasz első futama is volt. A pontversenyben Kyle Busch került az élre.

Harminchárom győzelem nélküli verseny után végzett ismét az első helyen Greg Biffle a NASCAR-ban, aki a címvédő Jimmie Johnsont előzte meg az utolsó újraindítás után, 12 körrel a leintés előtt.

Johnson az utolsó tíz körben természetesen megpróbálta visszavenni a vezetést, de Biffle a támadásokra úgy válaszolt, hogy hatalmas tempót diktált, így maga mögött tartotta riválisát.

Kettejük csatáját a háttérből nézte végig Carl Edwards, aki a harmadik helyen végzett, és átvette a vezetést az összetettben.

Rosszul sikerült a futam a „rájátszást” az első helyről kezdő Kyle Busch számára, aki két kör hátránnyal csak a 34. helyen zárt, és ezzel rögtzön visszaesett a nyolcadik helyre.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Busch nem véletlenül szerepelt ilyen rosszul: egy alkalommal a felfüggesztés hibásodott meg az autóján, és belekeveredett egy balesetbe is.

Ami Jimmie Johnsont illeti, számára a második hely is nagyon biztató a bajnokság végkimenetele szempontjából, hiszen ugyanannyi pontja van, mint az első helyezett Edwardsnak, és 40 pontos hátrányt változtatott 74 pontos előnnyé Kyle Busch-sal szemben.

A mezőnyben ott volt a korábbi Indy-bajnok és Formula–1-es pilóta, a kolumbiai Juan Pablo Montoya is, aki a 17. helyen futott be.

NASCAR, SPRINT KUPA, SYLVANIA 300, NEW HAMPSHIRE MOTOR SPEEDWAY, VÉGEREDMÉNY, ÉLCSOPORT: