KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "URUGUAYI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Nagy vagy Kolumbia, nagy vagy James! 2014. június 28. 23:55 James Rodríguez vezetésével, meggyőző teljesítménnyel negyeddöntős Kolumbia a világbajnokságon - története során először. Még hátrányban sem voltak eddig a tornán a Kávésok. Fantasztikusan eltalált lövésből, illetve egy álomakció végén született a Monaco-játékos két találata a mérkőzésen (2-0). Rodríguez már ötgólos, vezeti a góllövőlistát. Uruguay fogatlan oroszlánnak tűnt Luis Suárez nélkül a Maracanában. Péntek este BRAZÍLIA-KOLUMBIA Fortalezában, a legjobb négy közé jutásért!

Suárez padlóra küldte Angliát 2014. június 19. 23:01 Luis Suárez sérüléséből felépülve kezdett, és ellátta az angolok baját a világbajnoki csoportkör második fordulójában, Sao Paulóban, a csütörtöki játéknapon. Az uruguayi gólvágó a szünet előtt fejjel, a lefújás előtt nem sokkal lábbal púpozta ki Joe Hart hálóját. Wayne Rooney 10. vb-meccsén végre megtörte rossz sorozatát, amikor közelről betalált a második félidőben, de ezzel végül semmire sem ment a Hodgson-csapat. Anglia két meccs után nulla ponttal áll, s bár egy utolsó fordulós sikerrel még mindig továbbjuthat, ám ez csak abban az esetben jöhet össze, ha az olaszok mindkét hátralévő csoportmérkőzésüket megnyerik.

A nagy trióval a vb-halálcsoportban 2014. május 14. 11:08 A 2010-ben vb-negyedik csapat kulcsjátékosai közül csak a 37 éves Sebastian Abreu hiányzik a június 12-én kezdődő világbajnokságra készülő uruguayi labdarúgó-válogatott 25-ös bő keretéből. Oscar Tabarez szövetségi kapitány ismét behívta a sztárok közül Luis Suarezt (FC Liverpool), Edinson Cavanit (Paris Saint-Germain) és Diego Forlant (Cerezo Osaka) is. Az Udinese támadója, Nico López nem kapott helyet a kontingensben. Uruguay rendkívül nehéz csoportban szerepel majd a brazíliai tornán, ugyanis Anglia, Olaszország és Costa Rica lesz az ellenfele.

Videón az uruguayi nyolcas! 2013. június 23. 23:32 Spanyolországhoz hasonlóan Uruguay is papírforma-győzelmet aratott a Konföderációs Kupán vasárnap este, ezzel kivívta a jogot, hogy a házigazda Brazíliával meccselhessen a döntőért. A B-csapattal kiálló uruknál a Palermo-ék Abel Hernández villogott leginkább, négyet is berámolt, miközben Cavani, Forlán és Suárez a cserepadról figyelt. Utóbbi beállt a hajrára és lőtt két gólt, ezzel esélyessé lépett elő a gólkirályi címre. Összesen nyolcat kapott Tahiti. Érdekes pillanat volt, amikor a tahiti kapus büntetőt védett, majd rögtön utána nem találta a labdát, amelyet akár be is sodorhatott volna a kapuba.

Nyomasztó spanyol fölény, de csak 2-1 2013. június 17. 01:54 VIDEÓ! Nyomasztó fölényben játszott, akár ki is üthette volna Uruguayt, de végül csak 2-1-re nyert a spanyol válogatott első meccsén a 2013-as Konföderációs Kupán, ahová a három évvel ezelőtti vb-elsőséggel jutott ki. Pedro megpattanó lövésből talált be, Soldado egy kiugratást zárt le góllal az első félidőben. A folytatásban ráültek az eredményre a hispánok, s bár Uruguay csak ritkán jutott el a 16-osig, Suárez szabadrúgásból így is szépíteni tudott egy perccel a rendes játékidő letelte előtt.

Megmutatták az uruknak, ki a vb-győztes 2013. február 6. 21:00 Klasszikus középcsatár nélkül is magabiztos győzelmet aratott világ- és Európa-bajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott Uruguay felett szerda este, Dohában, barátságos mérkőzésen. Pedro duplázott, Cesc góllal és gólpasszal tűnt ki. Uruguay a meccs nagy részében méltó ellenfél volt, de sem Cavani, sem Suárez nem tudott góllal befejezni kontrát, Cristian Rodríguez villanása kevés volt. Puyol százados lett, debütált Isco és Mario Suárez.

Ő lett az elmúlt év szövetségi kapitánya 2012. január 2. 10:10 Óscar Tabárez, a dél-amerikai kontinenstornát nyert uruguayi válogatott szakvezetője lett az év szövetségi kapitánya a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezetnél, az IFFHS-nél.

Magyaros mezben Itália Uruguay ellen... 2011. november 15. 13:38 Fordítva hímezték az olasz labdarúgó-válogatott hivatalos mezére a nemzeti trikolór színeit. Az olaszok így "magyaros" mezben lépnek pályára Uruguay ellen. Ciki.

Cavanival, Suárezzel az olaszok ellen 2011. november 13. 10:50 Változatlan 21 fős keretet hirdetett ki Oscar Tabárez, az uruguayi labdarúgó-válogatott kapitánya az Olaszország elleni keddi barátságos mérkőzésre.

Szuper Suárez négyszer gázolt át Chilén 2011. november 12. 10:27 VIDEÓ! Nem akármilyen győzelemmel folytatta egy éve tartó veretlen sorozatát az uruguayi labdarúgó-válogatott, amely Luís Suárez mesternégyesével(!) gázolt át Chilén a 2014-es dél-amerikai vb-selejtezők pénteki játéknapján.