KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "TORINO FC"
Drámai bukás után: mégis El-ben a Torino 2014. május 29. 22:38 Végérvényesen döntött az Olasz Labdarúgó-szövetség arról, hogy nem engedi elindulni a Parmát a nemzetközi kupákban a 2014-2015-ös szezonban. A Torino képviselheti Itáliát az Európa-ligában a Fiorentina és az Inter mellett.

A Milan bús, a Torino vigasztalhatatlan 2014. május 18. 23:19 A Milan nem jutott ki ebben a szezonban a nemzetközi porondra, hasonlóan a Manchester Unitedhez, a Marseille-hez, a Valenciához vagy a Szpartak Moszkvához. A piros-feketék csak percekig tanyáztak az El-t érő hatodik helyen a virtuális tabellán, végül a Parma és a Torino is megelőzte őket. Utóbbi rendkívül drámai körülmények között, elpuskázott tizenegyes miatt bukta el a kijutást a 94. percben. Amauri duplájának köszönhetően a Parma örülhetett. Az Inter kikapott Javier Zanetti utolsó meccsén a Chievo otthonában, Andreolli góljára Obinna válaszolt kétszer is.

Tévez megnyerte a derbit a Juventusnak 2014. február 23. 20:38 Carlos Tévez jelentette a különbséget egy kiélezett torinói derbin a Juventus javára a Serie A 25. fordulójában, vasárnap este. Az Apacs a 30. percben sújtott le, fordulásból ragasztott bombagólt a vendégek kapujába. A Bikák nagy szívfájdalma, hogy Nicola Rizzoli játékvezető nem ítélt büntetőt a hajrában, amikor Andrea Pirlo buktatta Omar El Kaddourit. Arturo Vidal újabb sárga lapja eltiltást von maga után, a chilei lemarad a Milan-Juventusról.

Marchisio megnyerte a derbit a Zebráknak 2012. december 1. 22:35 Marchisio vezetésével könnyedén táncolt át városi riválisán a Juventus a Serie A 15. fordulójában, igaz ehhez az is kellett, hogy egy első félidei kiállítás alaposan rányomja a bélyegét a szombat esti torinói derbire. Glik meggondolatlan belépője és piros lapja után szelídebbek lettek a Bikák, innentől kezdve ez a Zebrák estéje volt, még úgy is, hogy a szünet előtt Pirlo csúnyán elrontott egy büntetőt. Giovinco meglőtte a maga gólját, Pogba akár triplázhatott is volna a meccsen, végül nulla góllal zárt.

Torino, Pescara: irány a Serie A! 2012. május 20. 19:55 Megvan a két közvetlen feljutó csapat a Serie B-ben, a Torino három év után, a Pescara 19 esztendő után játszhat ismét az olasz élvonalban. Torinóban már kora este elkezdőtt a parádé, miközben a város másik csapata, az olasz bajnok Juventus a Napoli elleni, római kupadöntőre készül (21 órától). A Bikák a Modenát verték 2-0-ra hazai pályán, a Pescara a már biztos playoff-induló Sampdoria otthonában diadalmaskodott 3-1-re az utolsó előtti fordulóban.

A Serie B-ből igazolhatnak az Ágyúsok! 2010. szeptember 30. 20:11 6,5 millió fontért, akár már a januári átigazolási szezonban az Arsenalhoz szerződhet a jelenleg az olasz másodosztályú Torino FC együttesében futballozó Angelo Ogbonna - értesült a La Stampa.

Nagy üzlet a Serie B-ben 2010. február 1. 19:23

60 éve zuhant le a legendás Torino 2009. május 4. 10:14 Pontosan hatvan éve, 1949. május negyedikén szenvedett halálos légibalesetet a Torino labdarúgócsapata. Az akkor a világ legjobbjának tartott piemontiak Lisszabonból tértek haza, amikor Supergánál egy templomnak ütközött a repülögépük, és senki nem élte túl a tragédiát.

Gólparádéval hangolt Budapestre a Milan 2009. április 19. 22:20 Látványos és gólzáporos diadalt aratott a Milan a Torino felett az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának zárómérkőzésén. A Budapesten, szerdán fellépő sztáregyüttes 5-1-re vágta haza az ellenfelet, a találkozón Filippo Inzaghi egy óra alatt mesterhármassal, Kaká egy tizenegyessel, Ambrosini pedig egy okos gurítással keserítette el a csupán a szépítésre képes és a kiesés ellen küzdő látogatókat.

Váltás Torinóban: Serie B-s edző jön 2009. március 24. 16:05 Edzőváltás van napirenden az olasz élvonalban kiesőhelyen szerénykedő FC Torinónál, a bordómezesek a Serie B-ben a feljutásért küzdő Livorno mesterével, Giancarlo Camolesével váltják le Walter Novellinót - értesült a La Gazzetta dello Sport olasz sportnapilap internetes oldala kedden délután.