KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "REGGINA"
Olasz kupa: hármat kapott a magyar kapus 2010. november 30. 22:34 Nem kegyelmezett másodosztályú ellenfelének a Fiorentina és a Chievo sem, a két élvonalbeli egyesület egyaránt 3-0-s győzelemmel győzött és jutott tovább az Olasz Kupa 4. fordulójában.

„Ne védekezzetek” – kiáltotta az edző! 2009. december 6. 18:10 Őrült mérkőzésen kapott ki hazai pályán az Ascoli a Regginától szombat este a Serie B-ben. A vendégek játékosa, Carlos Valdez megsérült, ki akarta rúgni a labdát, de elvették tőle. Az akció végén Mirko Antenucci nem volt rest a kapuba rúgni a játékszert, miközben az egész vendégcsapat tiltakozott. A bíró megadta, erre verekedés tört ki, Andrea Costa (Reggina) piros lapot kapott. Giuseppe Pillon, az Ascoli edzője egy nemes gesztussal teremtett békét, utasította játékosait, hogy hagyják betalálni a vendégeket is. A végén 3-1-re kikapott az Ascoli.

A Lazio száműzte az A-ligából a Regginát 2009. május 20. 21:21 Mauro Zárate szezonbeli 13. találata találata pontot tett a Lazio négymeccses vereségszériájának végére a Serie A 37. fordulójának szerda estére előrehozott találkozóján. A rómaiak győzelme egyúttal azt jelenti, hogy a Reggina kiesett az első osztályból, négy pont hátrányba került az utolsó bentmaradó helyen álló Torinóhoz képest egy körrel a vége előtt. A két csapat az UEFA kérésére játszott egymással napokkal a hétvégi forduló előtt, hogy tökéletes lehessen a gyep a május 27-i BL-döntőre.

Kivégzés Genovában, megégett a Lazio 2009. május 9. 22:24 A Sampdoria Antonio Cassano nélkül is kivégezte a Regginát az olasz élvonal 35. fordulójának nyitómérkőzésén a Marassiban húszezer néző előtt. A Lazio egymás után második vereségét szenvedte el az Olimpicóban, ezúttal az Udinesének estek áldozatául.

Közellenség lett a bíró Reggióban 2009. április 12. 17:47 Nem a forduló rangadója volt, de igencsak érdekesre sikeredett a Reggina – Udinese mérkőzés az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. A második félidő elején a játékvezető kiállított két hazai futballistát is, majd előbb az Udinese, később pedig a Reggina is elhibázott egy büntetőt. A mérkőzés találatait Floro Flores szerezte a 85. és a 91. percben.

KaPaRós sorsjegyen csúszott el a Milan! 2009. február 7. 22:23 Nyolcpontos távolságba került a jövő vasárnapi milánói derbi előtt az olasz sztárklub AC Milan az Intertől! Carlo Ancelotti együttesének ugyanis csupán 1-1-es döntetlenre futotta erejéből szombat este a sereghajtó Reggina Calcio együttese ellen a San Siróban, az olasz labdarúgó-élvonal 23. fordulójában. David Beckham beadásai ezúttal nem értek célt, Kaká a meccs végén megsérült. Bernardo Corradi az utolsó percben ziccert hibázott a vendégeknél.

A Chievo a 90. percben döntött 2009. január 24. 19:50 A 90. percben szerzett góllal nyerte meg 1-0-ra a REggina elleni meccset a Chievo az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának nyitómérkőzésén.

Frick fricskázta meg a dél-olaszokat 2009. január 17. 19:59 Sorozatban négy vereség után tudta begyújteni a pontokat a Siena csapata a Reggina ellen az olasz élvonal 19. fordulójának szombat kora esti nyitómeccsén, az Artemio Franchiban.

A hózápor és a Juve is verte a Regginát 2008. november 29. 22:16 Nem hagyott esélyt a Juventus a vendég Regginának, és 4-0-s győzelmet aratott az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának második szombati mérkőzésén. Claudio Ranieri együttese a rossz időjárási körülmények között is jó játékot mutatott be, és érvényesítette a papírformát a kiesőzóna környékén tanyázó vendégek ellen.

Labdarúgás, Olasz Kupa: nyert az Udinese, és a Sampdoria is 2008. november 12. 21:30 Az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a szerdai nap első meccsén csak büntetőkkel nyert az Udinese a Reggina ellen. Nem bírtak egymással a felek sem a rendes játékidőben (0-0), sem a hosszabbításban, sőt még a büntetőpárbajban sem, egészen a tizedik körig. A másik találkozón a Sampdoria 2-1-re verte az Empolit, úgy, hogy félidőben már 2-0-ra vezettek.