Kivégzés Genovában, megégett a Lazio

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 9. 22:24
A Sampdoria Antonio Cassano nélkül is kivégezte a Regginát az olasz élvonal 35. fordulójának nyitómérkőzésén a Marassiban húszezer néző előtt. A Lazio egymás után második vereségét szenvedte el az Olimpicóban, ezúttal az Udinesének estek áldozatául.

Ötven másodperc kellett a vezetés megszerzéséhez a házigazdának Genovában, a Reggina reményeit tovább csökkentette, hogy már az első negyedórát követően kiállították a védőjüket, Valdezt, mert fellökte a kapura törő Pazzinit.

A középpályás Dessena még egyszer betalált a félidőben, Delvecchio pedig háromra növelte az előnyt a szünet előtt. A folytatásban a Marilungo-Pazzini csatársor mindkét tagja megvillant. Remek főpróba volt ez a szerdai, Lazio elleni kupadöntőre a genovai Kékeknek, Cassanót pihentette Mazzarri mester. A Reggina maradt a tabella utolsó helyén.

A Lazio Rocchi góljával ugyan vezetést szerzett az 56. percben, de az udineiek hárommal feleltek. Itt is volt kiállítás, Brocchit a 87. percben parancsolták le a játéktérről.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A), 35. FORDULÓ, SZOMBATI JÁTÉKNAP
Sampdoria–Reggina 5-0 (Dessena 1., 31., Delvecchio 37., Marilungo 46., Pazzini 52., kiállítva: Valdez 19.)
Lazio–Udinese 1-3 (Rocchi 56., ill. Floro Flores 60., D'Agostino 69., Quagliarella 86., kiállítva: Brocchi 87. - Lazio)