KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MONTENEGROI_FERFI_VIZILABDA_VALOGATOTT"
Szerbia a vízilabda Európa-bajnok! 2012. január 29. 16:59 A szerb férfi vízilabda-válogatott nyerte az eindhoveni Európa-bajnokságot: Dejan Udovicsics tanítványai a vasárnapi fináléban 9-8-ra nyertek a montenegróiak ellen.

Egymást, majd Montenegrót is megverték 2008. augusztus 24. 09:34 A szerb férfi vízilabda-válogatott szerezte meg a bronzérmet a pekingi olimpiai tornán. Pedig Dejan Udovicsics együttese kedvezőtlen előjelekkel várta a meccset, hiszen nem lehetett ott Denis Sefik és Alekszandar Sapics, akik az elődöntő után összeverekedtek egymással.

Odaértek a döntőbe a Kemény-legények! 2008. augusztus 22. 13:16 Fantasztikus küzdelemben, háromgólos hátrányból fordítva végül 11-9-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a montenegrói nemzeti együttes ellen, ezzel zsinórban harmadik alkalommal játszhatunk olimpiai döntőt. Történelmi tett küszöbére került Kemény Dénes alakulata, a vasárnap reggel 9.40-kor kezdődő fináléban az ellenfél az amerikai-szerb párharc győztese lesz.

Montenegró a Kemény-csapat útjában 2008. augusztus 20. 11:20 Egyetlen góllal legyőzte a horvátokat Montenegró férfi vízilabda-válogatottja a pekingi ötkarikás játékokon a legjobb négy közé jutásért folytatott párharcban. Petar Porobics együttese a remek védekezésének, és a fantasztikus első negyednek köszönheti, hogy kvalifikálta magát az elődöntőbe, ahol a magyar válogatottal mérkőzik majd.

Peking 2008, férfi vízilabda: döntetlent játszott Montenegró 2008. augusztus 18. 08:29 Nem bírt Montenegró férfi vízilabda-válogatottja Ausztráliával, az A csoport számukra utolsó mérkőzésén 5-5-ös döntetlen született.

Peking 2008, férfi vízilabda: Montenegró újabb akadályt vett 2008. augusztus 14. 09:12 Montenegró négygólos győzelmet aratott Görögország ellen a pekingi olimpiai férfi vízilabda torna harmadik fordulójában.

Peking 2008, vízilabda: gólt sem dobott Kanada Montenegrónak 2008. augusztus 12. 05:43 A mieinkkel azonos csoportban szereplő montenegrói férfi vízilabda-válogatott 12-0-ra verte meg Kanadát a pekingi olimpián.

A szerb kapitány: Ez nem volt sport! 2008. július 14. 07:31 Hatalmas küzdelemben nyerte meg a montenegrói férfi vízilabda-válogatott az Európa-bajnoki aranyérmet, miután a vasárnapi döntőben 6-5-re legyőzte a szerb válogatottat. A győztes együttesnek független államként ez volt az első nagy tornája, de a játékosok és a vezetők nem ünnepelhetnek sokáig, hiszen hamarosan újabb erőpróba, az olimpia vár rájuk.