KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MANCHESTER UNITED"
Az MU állva maradt, jöhet az Arsenal! 2015. február 16. 23:09 A záró félórában három góllal válaszolt a Manchester United a házigazda, harmadosztályú Preston North End találatára, amely egy megpattanó lövésből született a hétfő esti, utolsó FA-kupa-nyolcaddöntőben, egy fantasztikus hangulatú meccsen. Így a Vörös Ördögök fogadhatják majd március első felében a címvédő Arsenalt. Ander Herrera egyébként nyolcadszor kezdett az MU-ban, ezeken a meccseken nem kevesebb, mint öt gólt és gólpasszt jegyzett.

MU-Arsenal a negyeddöntőben? 2015. február 16. 20:42 Hétfő este elkészítették az FA-kupa-negyeddöntő sorsolását, amelynek értelmében az MU a címvédő Arsenalt fogadhatja a sorozatban - amennyiben túljut a harmadosztályú Prestonon idegenben. A legjobb nyolc között rendezendő párharcok egy meccsen dőlnek majd el március hetedikén, illetve nyolcadikán.

Az MU majdnem megégett Londonban 2015. február 8. 19:22 Daley Blind a 92. percben mentett pontot a Manchester Unitednek a West Ham otthonában, a Premier League 24. fordulójának vasárnap esti záró mérkőzésén. A WHU Cheikhou Kouyaté zseniális, dekázós góljával sokáig vezetett. A Van Gaal-csapat leszorult a dobogóról, jelenleg a Southampton birtokolja az utolsó, még főtáblát érő pozíciót.

A Busby-bébikre emlékezett a világ 2015. február 6. 23:03 Ötvenhét éve történt a futballhistória egyik legmegrázóbb katasztrófája, a Manchester United történetének fekete napja: a müncheni repülőgép-baleset következtében 23-an - köztük nyolc labdarúgó - vesztették életüket. A Busby-bébik néven emlegetett, legendás, saját nevelésű játékokokból álló fiatal generáció korszaka tragikus véget ért.

4. osztályú csapat ellen ismétel az MU 2015. január 23. 23:41 A Falcaóval és Di Maríával felálló MU nem bírt az angol negyedosztály 12. helyezettjével az FA-kupa péntek esti nyolcaddöntőjében, Cambridge-ben, így megismételt mérkőzés dönt az Old Traffordon. A házigazdának nem szállt az inába a bátorsága, kétszer is vezetéshez juthattak volna az első félórában, a hajrá már a rekordbajnoké volt, Dunn kapusnak két alkalommal is hatalmasat kellett hárítania.

A S'oton bevette az OT-t – Alexis-show 2015. január 11. 19:07 1988 óta először tudott nyerni a Southampton az Old Traffordon, a csereként beállt Dusan Tadics döntött a 70. percben, a 21. forduló vasárnapi bajnokiján. Öt bajnoki alatt mindössze hat pontot gyűjtött a United és helyet cserélt legyőzőjével a tabellán. A november eleji manchesteri derbi óta tartó MU-veretlenséget tört meg a S'oton. Gary Neville, a Sky Sports szakértője: Évek óta nem láttam olyan hibátlan védekezést a Premier League-ben, mint amilyet a S'oton mutatott be vasárnap. Wayne Rooney: Megvoltak a helyzeteink, de el kell ismerni, hogy jobb volt az ellenfél.

Az MU az FA-kupa-sorsolás nyertese 2015. január 5. 20:49 A Manchester United talán a lehető legkedvezőbb párosítást kapta az FA-kupa 4. fordulójának sorsolásán, amelyet hétfő este, a Wimbledon-Liverpool meccs helyszínén rendezték meg. A Vörös Ördögök a negyedosztályú Cambridge otthonába látogatnak a legjobb 32 között. A Chelsea, a City, a Liverpool, az Arsenal és a Tottenham sem panaszkodhat.

Emberére talált a Spursben az MU 2014. december 28. 15:08 Nem született győztes az egyaránt november eleje óta veretlen Tottenham és Manchester United vasárnap kora délutáni bajnokiján, a White Hart Lane-en, a Premier League 19. fordulójában. Az MU állt közelebb a győzelemhez, Hugo Lloris ötször is komoly helyzetben hárított, Mata szabadrúgása a kapufára pattant. Érdekes, hogy 85 meccs után fordult elő, hogy nem változott a Vörös Ördögök kezdője az előző bajnokihoz képest (dacára annak, hogy mindössze két nap telt el a két csata között).

Mesés manchesteri karácsony a PL-ben 2014. december 26. 18:26 Nem is kívánhattak volna szebb karácsonyt a manchesteri csapatok erre az esztendőre, hiszen egyaránt 3-1-es győzelmet arattak pénteken a "Boxing Day" keretében, vagyis az ünnepi PL-fordulóban. Rooney duplázott az OT-n, a Newcastle ellen, és még Van Persie fejesét is ő készítette elő. A Cityben Silva volt a nyerő ember, tizenegyest harcolt ki, és egy okos góllal gyakorlatilag el is döntötte a meccset a 33. percben, hiszen ekkor már 0-3-at mutatott az eredményjelző a WBA otthonában. Coutinho hatalmas gólpasszt adott Sterlingnek a Liverpoolban, ami kulcsmomentumnak bizonyult.

MU: Izzadságos 3-0 a Pool ellen 2014. december 14. 17:14 Ilyen is van: a Manchester Unitednek szinte minden bejött, a Liverpoolnak pedig semmi, így csalóka eredmény (3-0) született a Premier League 15. fordulójának vasárnap délutáni presztízsrangadóján, az Old Traffordon. De Gea mindent védett, Sterling és Balotelli is legalább háromszor találhatott volna be. Az MU sorozatban hatodszor nyert, megerősítve ezzel dobogós helyét. Az eredmények jönnek, de a játék képén bőven van mit javítania a Van Gaal-csapatnak.