KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LARS_LAGERBACK"
Nigériai kapitány lett Lagerbäckből 2010. február 27. 13:52 A Svédországot 2000 és 2009 között irányító Lars Lagerbäck lett a nigériai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, így vezetésével vesz részt a nyári világbajnokságon az afrikai együttes.

Megvan Ibrahimovicék új kapitánya 2009. november 5. 09:20 Bár sokáig úgy tűnt, klubja nem hajlandó elengedni, végül mégis sikerült megegyezniük a feleknek, így a Rosenborgot is irányító Erik Hamren lett a svéd labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A szakember jövő nyárig még a trondheimieket is edzi, majd onnantól fogva teljes állásban áll a svéd szövetség alkalmazásában.

Tragédia! A 94. percben kaptunk ki!!! 2009. szeptember 5. 21:50 Ilyen nincs! A legvadabb rémálmokat idéző utolsó pillanatokkal zárult a Magyarország-Svédország labdarúgó világbajnoki selejtező. A 94. percben Zlatan Ibrahimovic megismételte azt, amit 2005-ben ugyancsak a Puskás Ferenc Stadionban művelt. A Barcelona csatára a 94. percben szerzett ismét győztes gólt a skandinávoknak: ezúttal bepattogott a mellkasáról a labda az üres kapuba... Olof Mellberg fejesével már az elején megszerezték a vezetést a sárga-kékek, ám Huszti Szabolcs a 79. percben tizenegyesből egyenlített. Három perc hosszabbítást jelzett az olasz bíró, ám ennek lejárta után kaptuk a mindent eldöntő gólt. Szerencsére senki nem halt meg, meg az élet is megy tovább, de ez tragédia!

Lagerbäck: Dárdai a hazai csapat agya 2009. szeptember 4. 17:42 - Dárdai Pál a magyar csapat agya, a védekezésben és a támadójátékban is kulcsszerepet játszik. Kiválása hatalmas veszteség lenne. De rajta kívül is vannak kiváló játékosai Erwin Koeman csapatának: Dzsudzsák (Balázs), Hajnal (Tamás) és Huszti (Szabolcs). Mindhárman gyorsan, jól cseleznek, a labda nélküli mozgásban is kiválóak – jelentette ki Lars Lagerbäck szövetségi kapitány a svéd labdarúgó-válogatott péntek esti budapesti edzése előtt.

Megvan a budapesti svéd keret 2009. augusztus 25. 15:28 Kihirdette Magyarország és Málta ellen készülő keretét Lars Lagerbäck, a svéd labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A visszavonult Henrik Larsson már nem lesz csapata segítségére a szeptemberi világbajnoki selejtezőkön, ám elöl így is erősnek tűnnek a Háromoroszlánosok, köszönhetően az Ibrahimovic, Elmander, Berg triónak.

Svéd parádé a „magyar" csoportban 2009. június 10. 23:03 A svéd válogatott nehézkesen kezdett, de a második félidőben már nem kegyelmezett Máltának a labdarúgó világbajnoki selejtezők 1., „magyar" csoportjában. A négy gólt négy különböző játékos szerezte, ami optimizmusra adhat okot a Háromkoronásoknak a folytatásra. Oroszország hasonló könnyedséggel nyert Helsinkiben, a hollandok meg sem izzadtak Norvégia ellen. Az angolok kitömték Andorrát.

Keretet hirdetett a svéd kapitány 2009. május 26. 16:45 Lars Lägerback megnevezte azt a 23 labdarúgót, akikre számít a svéd labdarúgó-válogatott júniusi világbajnoki selejtezőin.

Ronaldo: Fontos útelágazáshoz érkeztünk 2008. október 10. 09:20 Példátlan sérüléshullám sújtja a svédeket a Portugália elleni labdarúgó világbajnoki selejtező előtt, Lars Lagerbäck szövetségi kapitány több kulcsemberére sem számíthat a hatalmas téttel bíró rangadón. A vendégek oldalán Cristiano Ronaldo sorsdöntőnek nevezte a szombati mérkőzést, és úgy véli, amennyiben csapata vesztesen hagyja el a Rasunda Stadion játékterét, komoly veszélybe kerülhet Portugália vb-szereplése.

Lagerbäck: A siker receptje nálam van! 2008. szeptember 9. 15:47 Lars Lagerbäck tiszteli a magyar csapatot, ám cseppet sem tart a mieinktől, és úgy véli, szerdán sikerül két vállra fektetni a világbajnoki selejtezőcsoportból való továbbjutásra esélytelen ellenfelet. A svéd labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a zártkapus edzést követő sajtótájékoztatón nem volt hajlandó elárulni, együttese a 4-4-2-es vagy a 3-5-2-es hadrendben játszik-e majd szerda este. Szerinte bármilyen formációt is választ, végül az ő fiai kerekednek felül.

Hiddink nem tart a hollandoktól sem 2008. június 19. 01:01 Az orosz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya összességében elégedett a Svédország elleni labdarúgó Európa-bajnoki mérkőzésen látottakkal, bár elmondta, a helyzetkihasználáson mindenképpen javítaniuk kell a Hollandia elleni negyeddöntőn. Guus Hiddink kiemelte, fiai megérdemelten zsebelték be a három pontot Svédország ellen, de a mainál is jobb teljesítményre lesz szükség a „narancsosok” ellen. A „háromkoronások” szakvezetője, Lars Lagerbäck szerint csapata mindent megtett a siker érdekében, de ezen a mérkőzésen nem érdemelt továbbjutást.