KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KIRALY_KUPA"
Pepe ott lesz Barcelonában 2012. január 25. 12:36 José Mourinho elvitte magával Pepét a Barcelona elleni Király Kupa-negyeddöntő visszavágójára.

Mérföldkőhöz érkezett a Barcelona 2012. január 24. 19:25 A Barcelona szerda este átveheti a vezetést a Real Madrid elleni összevetésben, ha 87. alkalommal is legyőzi az ősi riválist. A katalánoknak ugyanakkor már a döntetlen vagy az 1-0-s vereség is elődöntőt érne a Király-kupában. A blancók továbbjutása kisebbfajta csodával érne fel.

Barca-edzés 13 ezer ember előtt - videó 2012. január 5. 17:20 Tizenháromezer szurkoló előtt edzett csütörtök reggel a Barcelona futballcsapata a Miniestádiban. A katalánok a szerda esti, Osasuna ellen aratott 4-0-s kupasiker fáradalmait vezették le a zsúfolásig megtelt lelátók előtt. Messi, Fabregas, Xavi és az összes többi sztár is ott volt a nagy eseményen.

Messi-, Cesc-dupla - közeleg a Clásico 2012. január 4. 23:51 VIDEÓK! Cesc Fabregas és a csereként beállt Lionel Messi két-két góljával (az argentin egyet fejelt!) a Barcelona magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott a labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán. A pamplonai kiscsapat nem tudott különösebb ellenállást kifejteni, s csak kapusuk kiváló teljesítményének köszönhette,l hogy ennyivel megúszta. Egy hét múlva visszavágó, s ha a Real Madrid, illetve a Barca is továbbjut, még januárban részesei lehetünk az újabb El Clásicócnak.

A pokolból repült a mennyországba a Real 2012. január 3. 23:52 VIDEÓK! A Málagának egy félidőnyi előnyt, saját szurkolóinak ugyanennyi szívizomgörcsöt adott a Real Madrid a Király-kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán. José Mourinho a félidőben hármat cserélt, a címvédő talpra állt, tíz perc alatt fordított és végül 3-2-es sikerével diadalittasan vonulhatott az öltözőbe. Az előny nem nagy, a lélektan és a két csapat közti különbség viszont azt mondatja, hogy egy hét múlva a királkyiak jutnak tovább. Szerdán a Barcelona az Osasunát fogadja.

Iniesta bombája volt a kiscsapat végzete 2011. november 9. 23:55 VIDEÓ! Minimális különbségű győzelmet aratott a Barcelona a harmadosztályú L'Hospitalet otthonában, a spanyol Király-kupában, a legjobb 16 közé jutásért rendezett párharc első felvonásán szerda este. Ehhez egy varázslatos Iniesta-bomba kellett. A Barca nem szakadt meg a sikerért, Fabregas és Villa számtalan lehetőséget szórakozott el, de ez is belefért, mert Pinto bemutatott egy nagyszerű bravúrt a 81. percben. Visszavágó december 21-én, a Nou Campban.

Harmadligás rivális a Barca, Real előtt 2011. október 14. 15:18 Egyaránt harmadosztályú ellenfelet kapott a Király-kupa legjobb 32 csapat között a Barcelona, a Real Madrid, a Valencia, a Villarreal, a Sevilla és az Atlético Madrid. A katalánok már november 8-án letudják az első mérkőzést, a királyiak csak december 13-án lépnek pályára. Pintér Ádám Zaragozáját az Alcorcónnal sorsolták össze. A visszavágókat december 21-én rendezik.

Múzeumba került a Real széttört kupája 2011. június 2. 11:09 Nem tűnt el a süllyesztőben a Real Madrid áprilisi Király-kupa győzelméért kapott serlege, amelyet Sergio Ramos ejtett le a nagy ünneplés közepette a csapatbuszról. Múzeumba került, és immár a történelem része.

A Real Madrid már kiállította a kupát 2011. április 22. 11:27 Nem okozott nagy aggodalmakat Sergio Ramos esete a kupával a Real Madrid diadalmas Király Kupa-győzelmét követően, a spanyol válogatott csak viccelődik az egészen. Nem véletlenül.

CR7 volt a Barca végzete, a Realé a kupa 2011. április 21. 00:00 VIDEÓ! Tizennyolc évet kellett várni a Real Madrid tizennyolcadik Király-kupa-győzelmére, a blancók örömét csak fokozza, hogy az ősi rivális Barcelona ellen ért véget az ínséges időszak. Cristiano Ronaldo 103. percben szerzett fejesgólja döntött a szerda esti kupaclásicón! José Mourinho első címét gyűjtötte be a királyi gárdával, Pep Guardiola első döntőjét veszítette el edzőként.