KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "JELENA_GYEMENTYJEVA"
Sokk: visszavonult az olimpiai bajnok! 2010. október 29. 18:14 Jelena Gyementyjeva mindenki legnagyobb megrökönyödésére pénteken bejelentette, befejezi profi pályafutását, hogy több időt szentelhessen családjának. A mindössze 29 éves orosz hölgy Grand Slam-győzelem nélkül, de olimpiai bajnoki címmel fordít hátat a tenisznek.

Olimpiai bajnok verte a párizsi döntőst 2010. október 28. 18:26 Az olimpiai bajnok Jelena Gyementyjeva óriási meccsen győzte le a dohai női teniszvébé harmadik napján Samantha Stosurt.

A világelső nyerte a bombanők csatáját 2010. október 26. 20:40 Egyelőre rendkívül egyoldalú mérkőzésekkel igyekszik megnyerni a közönséget a dohai WTA-világbajnokság mezőnye: először Vera Zvonarjova nyert 6:3, 6:0-ra Jelena Jankovicsot, majd a friss világelső Caroline Wozniacki ütötte ki 6:1, 6:1-re Jelena Gyementyjevát. A dán bombanő egyszer sem veszítette el adogatását az orosz szépséggel szemben.

Wozniacki felállt és Tokió bajnoka lett 2010. október 2. 11:44 Szezonbeli ötödik WTA Tour-győzelmét aratta a tokiói 2 millió dollár összdíjazású női tenisztornán Caroline Wozniacki, aki hátrányból fordítva győzte le Jelena Gyementjevát a szombati fináléban.

Közel Wozniacki a világelsőséghez 2010. október 1. 10:36 Bejutott a fináléba a második fordulóban Arn Grétát búcsúztató Caroline Wozniacki a tokiói 2 millió dollár összdíjazású női tenisztornán, annak ellenére, hogy a döntő szettben 5:0-s előnyét kis híján eladta Viktorija Azarenka ellen. A Wimbledon óta menetelő (23-2-es győzelmi mérleggel rendelkező) dán mérföldkő kapujához érkezett: jövő héten akár átveheti a világelsőséget Serena Williamstől.

Nem indul Wimbledonban az orosz szépség 2010. június 15. 17:02 Kínzó vádlisérülése miatt nem indul a wimbledoni Grand Slam-versenyen Jelena Gyementyjeva, aki emiatt adta fel az elődöntőt a Roland Garroson. Az orosz klasszis saját honlapján jelentette be döntését.

Mi?! Schiavone-Stosur döntő Párizsban! 2010. június 3. 17:04 Francesca Schiavone az első olasz teniszezőnő, aki Grand Slam-torna fináléjába verekedte magát, jóllehet, ehhez kellett Jelena Gyementyjeva sérülése is. A francia nyílt teniszbajnokság női egyes első elődöntője 1 óra 9 perc alatt ért véget. A másik ágon Samantha Stosur 1 óra alatt tépte szét Jelena Jankovicsot és egyesben szintén első alkalommal lépett az utolsó lépcsőre. A szombati fináléban így egy rendkívül érdekes összecsapás részesei lehetünk.

Remek győzelmet aratott az ex-világelső 2010. március 27. 09:02 Pazar győzelmet aratott a korábbi világelső Justine Henin a Miamiban zajló női teniszversenyen, mindössze öt gémet veszítve múlta felül Jelena Gyementyjevát a második fordulóban. A belga szurkolók duplán örülhettek, ugyanis a US Open tavalyi győztese, Kim Clijsters is sima sikerrel biztosította helyét a következő fordulóban.

Simán elintézték Serenát Sydneyben 2010. január 15. 14:50 Alig egy és negyedóra alatt nyert Jelena Gyementyjeva az első helyen kiemelt Serena Williams ellen a Sydneyben rendezett, 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztorna fináléjában. Az orosz versenyző 6:3, 6:2-re verte esélyesebb ellenfelét.

Serena hibátlan és elődöntős 2009. október 29. 20:37 Az év végi világelső amerikai Serena Williams harmadik meccsét is megnyerte a Bordó csoportban a dohai WTA-világbajnokságon (4,55 millió dollár, kemény pálya) csütörtök este. Serena ezúttal az olimpiai bajnok orosz Jelena Gyementyjevát késztette vereségre, amivel elsőként jutott be a torna elődöntőjébe.