KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FC PORTO "
Tapasztalatlan sikeredző a Portónál 2014. május 6. 16:06 U21-es Európa-bajnok edzőt választott a Porto, amely bejelentette, hogy a 47 éves, spanyol Julen Lopetegui veszi át a csapat irányítását.

El: kiszállt a Napoli és a Salzburg! 2014. március 20. 23:31 A Napoli hamar ledolgozta egygólos hátrányát a Portóval szembeni, csütörtök esti El-nyolcaddöntő-visszavágón, de számos újabb lehetőséget elpuskázott, ezt pedig kegyetlenül megbüntette a portugál bajnok. Ghilas és Quaresma percek alatt fordított a második félidőben, innen már nem állt fel az olasz együttes a hajrában.

A Zenit és a Porto nem bírt egymással 2013. november 6. 20:12 A Zenit hazai pályán ikszelt le a Portóval a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, szerda este. Lucho fejesgóljára Hulk replikázott az első félórában egy védelmi hibát kihasználva, a brazil akár meg is fordíthatta volna az állást a szünet után, de büntetőjét simán fogta Hélton kapus. A Zenit a döntetlennel is maga mögött tartotta a Portót, a két csapat továbbra is harcban egymással a második számú továbbjutó helyért.

Máris ünnepelhetett a Porto 2013. augusztus 11. 13:58 Egy félidő alatt elintézte kupagyőztes ellenfelét, és sorozatban ötödször, összesen huszadszor hódította el a Portugál Szuperkupát az FC Porto labdarúgócsapata szombat este a Guimaraes ellen. Debütált a két új, portugál szélső, Josué és Licá (utóbbi kezdőként, góllal), negyedórát kapott az új irányító, Juan Fernando Quintero. Jackson Martínez és Lucho González is betalált. Nézd meg videón!

Álomközéppályát vett magának a Porto 2013. május 30. 21:14 Álomcsapat fillérekből a bajnok FC Portónál? A klubot ismerve nem lehetetlen. Pedig dől a pénz, 70 milliót hozott a konyhára a napokban, a Monacóval kötött szuperüzlet. Mégis olcsó portugálokkal töltik fel a keretet, már hét igazolásnál tartanak. Háztűznézőben az átigazolási fogások (egyik) királyánál.

A Porto nyerte az év meccsét 2013. május 12. 01:20 A ráadásban dőlt el az év meccse két veretlen csapat között a portugál bajnokság utolsó előtti fordulójában! A drámát tovább fokozza, hogy a Porto nemcsak, hogy legyőzte 2-1-re a Benficát, hanem egy körrel a vége előtt a vezetést is átvette tőle a tabellán. A kék-fehérek a már biztos BL-selejtezős Pacos otthonába látogatnak, a lisszaboniak a Moreirensét fogadják a következő hétvégén. Az El-fináléban és a Portugál Kupa döntőjében is érdekelt Jesus-csapatnak még meglehet ugyan a triplázás, de a ligában most már nem a saját kezében a sorsa.

Porto-előny, lenullázták a Málagát! 2013. február 19. 22:37 VIDEÓ! Minimális különbségű győzelmet aratott a Porto a Bajnokok Ligája nyolcaddöntős szakaszának kedd esti, ibériai rangadóján, a Dragaóban. A meccsről sokat elárul, hogy egyetlen Málaga-lehetőséget sem kellett feljegyeznünk élő közvetítésünkben. A védekezést már jobban megoldották az andalúzok, de egy Moutinho-gólt beszedtek, amiért még drága árat fizethetnek...

Büntetés jár Balotelli sértegetéséért 2012. április 4. 15:00 Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága a szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt szerdán 20 ezer eurós (kb. 5,9 millió forint) pénzbüntetést szabott ki az FC Portóra.

A Benfica kipöckölte a Portót 2012. március 21. 09:27 A Benfica nyerte a szuperrangadót, ennek köszönhetően pedig bejutott a portugál labdarúgó Ligakupa április 14-i fináléjába. A címvédő fordulatos meccsen verte 3-2-re a Portót. A döntőben a csütörtök esti Gil Vicente-Sporting Braga párharc továbbjutójával mérkőzik meg a lisszaboni alakulat.

El: City-gála, kizúgott a címvédő 2012. február 22. 20:00 Agüero révén már a 19. másodpercben előnyhöz jutott a Manchester City az El-ben, a Porto ellen, s a hajrában Pizarro segítségével ki is végezte a 2011-es győztest az Etihadban, a legjobb 16 közé jutásért rendezett szerda esti mérkőzésen. Az eredmény csalóka, a portugálok nagyot küzdöttek, voltak is helyzeteik, csak hát kiderült, ez a Porto már nem az a Porto, amelyet Villas-Boas, Falcao és Guarín neve is fémjelzett...