El: kiszállt a Napoli és a Salzburg!

Szerző: SHLétrehozva: 2014. március 20. 23:31
A Napoli hamar ledolgozta egygólos hátrányát a Portóval szembeni, csütörtök esti El-nyolcaddöntő-visszavágón, de számos újabb lehetőséget elpuskázott, ezt pedig kegyetlenül megbüntette a portugál bajnok. Ghilas és Quaresma percek alatt fordított a második félidőben, innen már nem állt fel az olasz együttes a hajrában.

A Salzburg szintén jól rajtolt, korán ember- és gólelőnybe került a Basel ellen, de nagy meglepetésre ezután mondott csődöt, a svájciak ugyanis két szöglet után is gólt találtak a folytatásban, miközben Gulácsi csapata képtelen volt megzörgetni a hálót.

A játékvezetőnek tíz percre meg kellett szakítania a játékot az első felvonás közepén a vendégszurkolók pirotechnikai bemutatója miatt. Fizethet majd a Basel, mint a katonatiszt.

A Sevilla együttese jutott utolsóként negyeddöntőbe, a piros-fehérek a hazai 0-2 után képesek voltak kiharcolni a hosszabbítást a városi rivális Betis otthonában, majd 4-3-ra nyerték a büntetőpárbajt.

El-nyolcaddöntő-visszavágók, késő esti eredmények:

Napoli-Porto 2-2 (1-0)
Továbbjutott: a Porto 3-2-vel.

Salzburg-Basel 1-2 (1-0)
Tj.: a Basel 2-1-gyel.

Betis-Sevilla 0-2 (0-1)
Tj.: a Sevilla 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel (4-3-ra nyerte a büntetőpárbajt)