KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DÁNIA"
Halál a pályán: elhunyt egy fiatal kézis 2011. szeptember 26. 14:16 Tragédia történt egy másodosztályú dán férfi kézilabda-bajnokin: a pályán hunyt el a 23 éves Lars Olsen.

Bajnok a „dán Porto”, de széteshet 2011. április 21. 18:11 Hét fordulóval a vége előtt bajnok lett az FC Köbenhavn labdarúgócsapata Dániában, miután behozhatatlan, 26 pontos előnyre tett szert a Superligában.

Női kézilabda-Eb: a norvégok egy félidőt játszottak a dánok ellen 2008. december 9. 21:39 A szoros első félidő után (10-12), Norvégia könnyedén lépte le a dán válogatottat a női kézilabda Európa-bajnokság I. középdöntő-csoportjában. Az első félidőben jól védekeztek a dánok és egy öt-nullás rohammal a vezetést is megszerezték. A második játékrészben azonban váltott a friss olimpiai bajnok norvég csapat és egy nyolc-nullás sorozattal el is döntötte a meccs sorsát. A dánok egy ideig próbálkoztak még, aztán beletörődtek a megváltoztathatatlanba. A vége 31-19.

Nem bírtak a hollandok a dánokkal 2008. május 29. 22:04 Döntetlennel zárult a Hollandia-Dánia barátságos labdarúgó mérkőzés Eindhovenben. Az első játékrészben a hollandok többgólos előnyt szerezhettek volna, azonban ekkor csak Ruud van Nistelrooy volt eredményes. A szünet után kiegyenlítettek a dánok, akik a találkozó összképét tekintve rászolgáltak a döntetlenre.

Dán labdarúgó-bajnokság: Aalborgban ünneplik a futballbajnokot 2008. május 16. 09:36 Az Aalborg nyerte meg a dán labdarúgó-bajnokságot, miután a legutóbbi játéknapon 2-0-ra győzött a Bröndby ellen, és ezzel behozhatatlan előnyre tette szert a címvédő Köbenhavnnal szemben.

Nem volt partiban Dánia a svédekkel 2008. május 8. 23:03 Svédország nyolc gólt ütve feltörölte a jeget Dániával a Kanadában zajló jégkorong-világbajnokság középdöntőjének első összecsapásán. Az első két harmadban még úgy ahogy tartotta magát az esélytelenebb kiscsapat, de a záró részt három gyors góllal kezdő, rutinos, jó formában lévő játékosok sorát felvonultató svédek még ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Könnyed cseh, orosz és lett siker 2008. május 7. 08:46 Könnyedén nyerte harmadik meccsét Oroszország, Csehország és Lettország is a Kanadában zajló A csoportos jégkorong-világbajnokságon. Szlovénia és Olaszország a folytatásban már csak a kiesés elkerüléséért léphet jégre a tornán.

Jégkorong-vb: az oroszok százszázalékosan zárták az alapszakaszt 2008. május 6. 21:24 Harmadik mérkőzésén is győzelmet aratott Oroszország válogatottja Dánia ellen a kanadai A-csoportos jégkorong-világbajnokság D csoportjában Quebec Cityben. Ezzel csoportelsőként jutott a középdöntőbe a tavalyi bronzérmes alakulat. A vereség ellenére a dánok is továbbléptek korábbi, Olaszország elleni sikerükkel.