Könnyed cseh, orosz és lett siker

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 7. 08:46
Könnyedén nyerte harmadik meccsét Oroszország, Csehország és Lettország is a Kanadában zajló A csoportos jégkorong-világbajnokságon. Szlovénia és Olaszország a folytatásban már csak a kiesés elkerüléséért léphet jégre a tornán.

Az oroszok a dánok ellen játszottak a D csoport utolsó fordulójában, így nem volt nehéz dolguk, hiszen azt tudni lehetett, hogyha a papírforma győzelmet hozzák, akkor első helyen lépnek tovább a kvartettből.

Ennek megfelelően Afinogenov a tizenegyedik percben meg is szerezte a vezetést, azonban az első harmadban több találat nem esett. A második felvonásban aztán végleg el is dőlt a mérkőzés, miután alig több mint két és fél perc alatt Alexander Ovecskin és Szergej Fedorov is betalált emberelőnyből.

A záró húsz perc elején Gorovikov is betalált. Igaz erre az utolsó percekben még válaszoltak a dánok, de ez csupán az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

Gólzáporral kezdődött a cseh-olasz összecsapás, hiszen négy perc és tizenkilenc másodperc elteltével már 2-2 állt az eredményjelzőn. A második felvonásban azonban már kijött a két gárda közti klassziskülönbség, és a záró harmad előtt már 6-2-re vezetett Csehország.

A vége 7-2 lett, így az olaszok a továbbiakban csupán a kiesés ellen küzdhetnek, míg a csehek másodikként jutottak tovább a D csoportból.

A B jelzésű négyesből Kanada és az Egyesült Államok már továbbjutott, így csupán az volt a kérdés, hogy harmadikként melyik válogatott kerül a középdöntőbe. Ez volt a tétje a szlovén-lett párharcnak.

A gólnélküli első harmad után a másodikban a lettek másfél perc alatt kétszer is eredményesek voltak, majd az utolsó percben az üres kapuba is betaláltak, és ezzel el is dőlt, hogy ők léptek tovább a csoportból.